"Bu cuma iş çıkışı ne yapıyorsun?"

22 Haziran 2022 - 12:29

İş Sanat bir süredir "Cuma İş Çıkışı" adı altında gerçekleştirdiği konser serisinde sevilen müzisyenleri dinleyiciyle buluşturuyor. Üstelik açık havada ve ücretsiz olarak. Bugüne dek Ceza'dan Hey! Douglas'a pek çok ismin sahne aldığı konser serisinin sıradaki konuğu son zamanların en iyi çıkış yapan müzisyenlerinden Melike Şahin.  

Melike Şahin konseri 24 Haziran Cuma günü İş Sanat'ın İş Kuleleri Kibele Heykeli önünde ücretsiz gerçekleşecek. Şahin'in 18.30'da sahne alacağı etkinlik, 18.00 itibariyle DJ performansıyla başlayacak. 

Haftanın tüm yorgunluğunu atmak için müzikten, dahası canlı müzikten daha iyi bir yol düşünemiyoruz. Üstelik şehrin göbeğinde, toplu taşımayla rahatça ulaşabileceğimiz bir açık hava mekanında...

"Cuma İş Çıkışı" konserlerinin sıradaki konuğu 1 Temmuz'da Göksel olacak, şimdiden not almakta fayda var. 

Konsere hazırlık niyetine Melike Şahin'in İST röportajını buradan, özel Göksel röportajımızı ise bu bağlantıdan okuyabilirsiniz. 

İstanbul
Kültür Sanat
Müzik
Konser
Melike Şahin
İş Sanat
Göksel
empty-result-block

BENZER

Geçtiğimiz günlerde tiyatro ve sinemamızın efsane ismi Nedret Güvenç’i kaybettik. Cengiz Özkarabekir, 2010 yılında Nedret Hanım’ın belgeselini hazırlamış, bu vesileyle kendisini yakından tanımıştı.
Beraber yaşama kültürünün vazgeçilmezidir anılarda ve acılarda olduğu gibi sevinç ve bayramlarda da ortaklaşmak... İstanbul’un her semtinde doyasıya hissettiğimiz Ramazan heyecanı günbegün yaklaşırken, bizler şehrin farklı inançlarındaki oruç ve perhiz kültürünü yeniden hatırlatıyoruz. Karagöz ile Hacivat’ın hikâyesinden Galata’nın ev sahipliğindeki Purim Bayramı’na, diş kirası geleneğinden Venedik ve Rio Karnavallarının kardeşi Baklahorani Festivali’ne... Mois Gabay’ın kaleminden eski İstanbul’un ruhu üflenmiş, çeşnisi bol bir yazı...
İstanbul, şarkılarla yaşıyor. Ağır alaturkalardan en sert rock dokunuşlara, “hafif” pop şarkılardan türkülere her türden örnekte karşımıza çıkan tek şehir belki de... Üstelik izini “ecnebi” şarkılarda sürmek de mümkün. Sadece şehir üzerine yazılan şarkılar bile hatırı sayılır bir külliyata sahip: Üzerine kitaplar yazılacak kadar çok! Semtler, mahalleler derseniz, iş hepten dallanıp budaklanıyor. Neresinden tutarsak tutalım eksik kalacak, şarkıların adını saymaya bile yerimiz yetmeyecek. Yine de adım atmak şart.