ŞAŞAA, Kalyon Kültür'de

10 Haziran 2022 - 14:33

Görsel sanatların dünya çapında tanınan isimlerinden Jonathan Monaghan, ŞAŞAA isimli kişisel sergisiyle İstanbul'da, Kalyon Kültür aracılığıyla sanatseverlerle buluşuyor. Kentte koskoca yaz nasıl geçecek diyenlerdenseniz ŞAŞAA'yı ajandanıza eklemenizi öneririz. Sergi, 27 Ağustos'a dek Kalyon Kültür'de ziyaret edilebilir.  

Jonathan Monaghan'ın bugüne kadarki en kapsamlı kişisel sergisi olma özelliğini taşıyan ŞAŞAA, Kalyon Kültür'ün sanat ve etkinlik direktörlüğünü üstlenen Ceren ve Irmak Arkman’ın küratörlüğünde gerçekleşiyor. 

Baskı, heykel ve animasyon teknikleri dahil pek çok farklı medyumla işler üreten Jonathan Monaghan 20’den fazla eseriyle Kalyon Kültür’de olacak. Monaghan aynı zamanda dijital sanatın ilk uygulayıcılarından kabul ediliyor. Dijital sanat deneyimi tatmak isteyenler için ŞAŞAA şüphesiz kentteki en sıra dışı örneklerden. 

Kalyon Kültür Nişantaşı’nda, tarihi Taş Konak’ta yer alıyor. 

İstanbul
Kültür Sanat
Sergi
Jonathan Monaghan
Kalyon Kültür
Dijital sanat
Ajanda
empty-result-block

BENZER

Kıdemli gazeteci Zafer Arapkirli, lise yıllarında "Burhan Pazarlama"yı taklit ederek müthiş hasılat yaptığı dört günlük işportacılık deneyimini yazdı. Onlarca yıl boyunca İstanbul vapurlarında satış yapan, teknikleri dillere destan olan ve efsaneleşerek İstanbul’un simgelerinden biri haline gelen, mart ayında kaybettiğimiz Burhan Demircan‘ın anısına saygıyla...
İST, kent yaşamının geçmişine ve bugününe dair fark yaratan içerikler sunmaya devam ediyor.
Koronavirüse ve yol açtığı sonuçlara odaklandığımız bir dönemdeyiz. Bu süreci sağlıklı atlatabilmek, salgının yol açtığı ekonomik ve sosyal zararları telafi edebilmek hepimizin önceliği.