ŞAŞAA, Kalyon Kültür'de

10 Haziran 2022 - 14:33

Görsel sanatların dünya çapında tanınan isimlerinden Jonathan Monaghan, ŞAŞAA isimli kişisel sergisiyle İstanbul'da, Kalyon Kültür aracılığıyla sanatseverlerle buluşuyor. Kentte koskoca yaz nasıl geçecek diyenlerdenseniz ŞAŞAA'yı ajandanıza eklemenizi öneririz. Sergi, 27 Ağustos'a dek Kalyon Kültür'de ziyaret edilebilir.  

Jonathan Monaghan'ın bugüne kadarki en kapsamlı kişisel sergisi olma özelliğini taşıyan ŞAŞAA, Kalyon Kültür'ün sanat ve etkinlik direktörlüğünü üstlenen Ceren ve Irmak Arkman’ın küratörlüğünde gerçekleşiyor. 

Baskı, heykel ve animasyon teknikleri dahil pek çok farklı medyumla işler üreten Jonathan Monaghan 20’den fazla eseriyle Kalyon Kültür’de olacak. Monaghan aynı zamanda dijital sanatın ilk uygulayıcılarından kabul ediliyor. Dijital sanat deneyimi tatmak isteyenler için ŞAŞAA şüphesiz kentteki en sıra dışı örneklerden. 

Kalyon Kültür Nişantaşı’nda, tarihi Taş Konak’ta yer alıyor. 

İstanbul
Kültür Sanat
Sergi
Jonathan Monaghan
Kalyon Kültür
Dijital sanat
Ajanda
empty-result-block

BENZER

Boğaz kıyısı, film gösterimleri, sessiz filmlere müzikleriyle eşlik eden müzisyenler, konserler...
Bazı şeyler neyse ki değişmiyor. İstanbul Film Festivali, 1984'ten beri olduğu gibi bu yıl da nisan ayında başladı. Çevrimiçi gösterimlere zaman içinde açık hava mekanları ve salonlar da destek çıkacak.
1922 tarihli bir fotoğraf... Galata Köprüsü ve çevresi muazzam bir kalabalığı ağırlıyor. Askerî konvoy, atlı arabalar, insan selinin içinden bisikletleriyle geçmeye çalışan çocuklar... Peki, sokaklara dökülen, pencere önüne üşüşen, direklere tırmanan, kalabalığa kayıklarıyla eşlik eden tüm bu insanlar neyi bekliyor?