Arter'de çevrimiçi turlar devam ediyor

16 Temmuz 2020 - 11:14

16 Haziran itibariyle kontrollü olarak yeniden açılan Arter'de bir yandan da çevrimiçi rehberli turlar hız kesmeden devam ediyor. Ücretsiz düzenlenen turlar, temmuz ayı boyunca her cuma 18:30'da gerçekleştiriliyor. 

Belirli temalar etrafında oluşturulan farklı eser seçkilerini rehber eşliğinde sunan çevrimiçi bu turlara katılmak için buradan rezervasyon yaptırabilirsiniz. Yaklaşık 45 dakika süren çevrimiçi turlar Zoom üzerinden düzenleniyor.

Pandemi sürecinde geçici olarak kapılarını kapatan Arter'de yeni sezonun öne çıkan sunumlarından biri de Cevdet Erek'in Bergama Stereotip'iydi. Arter'in kapılarını açmasıyla yeniden deneyime açılan Bergama Stereotip'i İST'in ilk sayısında Cevdet Erek'ten dinlemiştik. Röportaja göz atmak için tıklayın

 

 

Arter
çevrimiçi tur
Sergi
Sanat
İstanbul
empty-result-block

BENZER

Türk sinemasında "baba" dendiğinde aklınıza kim gelir? Sadece jönler kadar sevdiğimiz pos bıyıklı Hulusi Kentmen veya al yanaklı Nubar Terziyan mı? Türk toplumuna ayna tutan Yeşilçam’da baba karakterlerini gazeteci, yazar ve film eleştirmeni Agâh Özgüç inceledi.
Boğaz kıyısı, film gösterimleri, sessiz filmlere müzikleriyle eşlik eden müzisyenler, konserler...
Çanakkale Savaşı’nı yakın muharebeler tarihiyle amatör veya profesyonel anlamda ilgilenen herkes bilir. Bir imkânsızın başarılma hikâyesidir. Fakat hep karadaki siperler, denizdeki mayınlar, gemiler, çıkarmalar ön planda olur. Oysa Çanakkale Savaşı’nda uçaklar ve kısa bir eğitimle kendini kanatlandırmaya gönüllü çiçeği burnunda havacılar da vardır ve Türkiye onların gözü kara keşif uçuşlarına çok şey borçludur.