Arter'de çevrimiçi turlar devam ediyor

16 Temmuz 2020 - 11:14

16 Haziran itibariyle kontrollü olarak yeniden açılan Arter'de bir yandan da çevrimiçi rehberli turlar hız kesmeden devam ediyor. Ücretsiz düzenlenen turlar, temmuz ayı boyunca her cuma 18:30'da gerçekleştiriliyor. 

Belirli temalar etrafında oluşturulan farklı eser seçkilerini rehber eşliğinde sunan çevrimiçi bu turlara katılmak için buradan rezervasyon yaptırabilirsiniz. Yaklaşık 45 dakika süren çevrimiçi turlar Zoom üzerinden düzenleniyor.

Pandemi sürecinde geçici olarak kapılarını kapatan Arter'de yeni sezonun öne çıkan sunumlarından biri de Cevdet Erek'in Bergama Stereotip'iydi. Arter'in kapılarını açmasıyla yeniden deneyime açılan Bergama Stereotip'i İST'in ilk sayısında Cevdet Erek'ten dinlemiştik. Röportaja göz atmak için tıklayın

 

 

Arter
çevrimiçi tur
Sergi
Sanat
İstanbul
empty-result-block

BENZER

Şevval Sam, evde kalma günlerini yeni şeyler öğrenmek, yeni besteler yapmak ve bu yeni dünya halinin bize ne anlatmak istediğini düşünerek geçiriyor ve “Farkındalık her yaşın, her dönemin, her koşulun tek anahtarı” diyor.
Cumhuriyet İstanbul’unda inşa edilen apartmanlar genel olarak odaları ferah, oturup çay, kahve içmeye müsait balkonlu dairelerden oluşan bahçeli, küçük binalardı. “Müteahhide verme” akımı başlayınca, hele kentsel dönüşüm furyasında, aynı alana olabildiğince çok daire sığsın diye evler kutuya, balkonlar eşiğe indirgendi. Apartmanlar bahçeleri yuttu. Gökyüzüne doğru da yükselmek gerekti. Malzeme yenilendi diye kâr ettik sandık ama koronavirüs hayatı durdurup herkesi eve yollayınca kaybettiklerimizi fark ettik. Şimdi yeniden teras, balkon, bahçe arıyoruz. Yenilenen konut tipi tercihimiz hem sağlığın gerekleriyle hem de geleceğin mimari projelerinin yansıttığı tabloyla uyumlu: İlle yeşil!
Oyuncu ve yazar Bâlâ Atabek bu kez bizi, ailesiyle birlikte bir yaz hafta sonunda Kınalıada’ya, “denize” götürüyor. "Üç nesil, üç kadın, üç müzik, aynı çanta ve tek walkman." Bazı anılar hep taze...