İST dergi web sitesi Altın Örümcek Ödülleri'nde finalde!

22 Mayıs 2021 - 11:20

2002'den bu yana web dünyasının en iyilerini belirlemek üzere düzenlenen Altın Örümcek Ödülleri'nde bu yılın finalistleri belli oldu. 1598 adaydan finale kalan 265 proje arasında İstanbul'un ve İstanbullunun yaşam kültürü dergi İST'in web sitesi de yer alıyor!

Sosyal medya reklamlarından uygulamalara farklı pek çok dijital ürünü kapsayan yarışmada projeler, erişilebilirlik, özgünlük gibi kriterler üzerinden değerlendiriliyor. Başvurular, alanlarında yetkin isimlerden oluşan büyük bir jüri tarafından ele alınıyor. Her kategoride ayrıca "Halkın Favorileri" de belirleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Mart 2020'den bu yana İstanbullu ile buluşan yaşam kültürü dergisi İST'in tüm içeriklerini bulabileceğiniz, Kerataif İşler imzalı web sitesi istdergi.com, "Magazin & Haber & Blog" kategorisinde 19. Altın Örümcek Ödülleri'nde finale kalan 10 proje arasında yer alıyor. 14 Haziran'a kadar sürecek halk oylamasının sonuçları 21 Haziran'da ilan edilecek. 24 Mayıs'ta başlayacak halk oylamasına www.altinorumcek.com adresinden katılabilirsiniz.

İST
IBB
ist dergi
Altın Örümcek Ödülleri
empty-result-block

BENZER

Türkiye’de “feminist” sözcüğünün telaffuz edilmesi, meşruluk kazanması, kitlesel eylem ve etkinliklere zemin hazırlaması 1980’li yıllara denk geliyor. Feminist bilincin gelişmeye başlamasıyla atılan adımlar ve bu sayede elde edilen kazanımların günümüze katkısı yadsınamaz. Peki, feminizm ilk nasıl görünürlük kazanmaya başladı? Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı’nın arşivinden fotoğraflarla ve hareketin öznelerinden Prof. Dr. Gülser Öztunalı Kayır’ın anlatımıyla 1980-1990 döneminin önemli dönemeçlerini hatırladık. Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekildiği şu dönemde geçmişte verilen mücadeleyi bilmek daha da önem kazanıyor.
28 Eylül'de Zorlu PSM'nin YouTube kanalında başlayacak Hakan Tamar ile Mod Sessions, ana akımda yer bulamayan müzisyen ve gruplara pandemi sürecinde nefes alma fırsatı verirken, müzikseverler için de heyecan verici bir deneyim olmaya aday.
Yokluktan var edilen, geliştirilen ve bu sayede binlerce veremli hastanın şifa bulduğu Heybeliada Sanatoryumu hastalığın yeniden zirve yaptığı bir dönemin üstüne 2005 yılında aniden kapatıldı; sahipsizleştirildi, unutturuldu. Koca arazi geçtiğimiz aylarda Diyanet Vakfı’na devredildi.