İST dergi web sitesi Altın Örümcek Ödülleri'nde finalde!

22 Mayıs 2021 - 11:20

2002'den bu yana web dünyasının en iyilerini belirlemek üzere düzenlenen Altın Örümcek Ödülleri'nde bu yılın finalistleri belli oldu. 1598 adaydan finale kalan 265 proje arasında İstanbul'un ve İstanbullunun yaşam kültürü dergi İST'in web sitesi de yer alıyor!

Sosyal medya reklamlarından uygulamalara farklı pek çok dijital ürünü kapsayan yarışmada projeler, erişilebilirlik, özgünlük gibi kriterler üzerinden değerlendiriliyor. Başvurular, alanlarında yetkin isimlerden oluşan büyük bir jüri tarafından ele alınıyor. Her kategoride ayrıca "Halkın Favorileri" de belirleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Mart 2020'den bu yana İstanbullu ile buluşan yaşam kültürü dergisi İST'in tüm içeriklerini bulabileceğiniz, Kerataif İşler imzalı web sitesi istdergi.com, "Magazin & Haber & Blog" kategorisinde 19. Altın Örümcek Ödülleri'nde finale kalan 10 proje arasında yer alıyor. 14 Haziran'a kadar sürecek halk oylamasının sonuçları 21 Haziran'da ilan edilecek. 24 Mayıs'ta başlayacak halk oylamasına www.altinorumcek.com adresinden katılabilirsiniz.

İST
IBB
ist dergi
Altın Örümcek Ödülleri
empty-result-block

BENZER

İstanbul’un rengârenk kültürünün izlerini en yoğun biçimde elbette Suriçi’nde, yani İstanbul’un milattan önce ilk kurulduğu mevkide sürebiliriz. Mozaiği özellikle zengin Fener, Balat ve Ayvansaray’da. Bu turun kitabını da yazmış olan rehber Ahmet Faik Özbilge bizi, tarihî İstanbul’a önce surların dışından bakalım ve meraklanalım, sonra sur kapısından bu benzersiz âleme katılalım diyerek, âdet olunanın tersi istikametten gezdirdi: Önce Ayvansaray, sonra Balat ve yorgunluk kahveli Fener.
Yedi sanatçı Ulusal Heykel Sempozyumu kapsamında Haliç Tersanesi’nde bir araya geldi ve kısa sürede İstanbul’a özel eserler üretmek üzere kolları sıvadı. Ortaya çıkan heykeller kamusal alanlarda halkla buluşmayı bekliyor.
Erzurumlu Necmettin’in Çatalca’nın Dağyenice Köyü’ndeki bir garip mezara varan hikâyesi; 22 bin 663 şehidin hikâyesinden farklı değil. Bu şehitlerin hikâyesini bilen pek az insan vardır memlekette. Çünkü girmediğimiz İkinci Dünya Savaşı’nın siroz, zatürre, bronşit, çiçek, verem, tüberküloz, sıtma, böbrek yetersizliği, karın zarı iltihabı, kan zehirlenmesi, menenjit, üremi, kalp sektesi, aşırı kilo kaybı, enfeksiyon, organ yetmezliği, apandisit, felç, umumî zayiat; eşkıya ile çatışma; gemi batması ve hatta uçak düşmesi sebebiyle kaybettiğimiz şehitleridir onlar.