Boğaz'a taze bir bakış açısı

14 Eylül 2021 - 13:14

Sonbaharın yüzünü göstermesiyle şehre dönüş başladı, kültür sanat dünyası ise pandemi rehavetini üzerinden atarak etkileyici etkinlikler, sergiler, gösterilerle yeniden ayağa kalkma çabasında. Yeni sezonun takviminde her yaşa, zevke göre bir aktivite mutlaka var. İstanbul'da yeniden sosyal hayata karışmak için -elbette tedbirler dahilinde- en güzel zaman...

Ahmet Afif Paşa Yalısı

 

İstanbul'a taze bir bakış açısından bakmayı bir kazanım olarak gören sanatseverler için şahane bir önerimiz var: Ayşe Türemiş’in "Suya Dökülen Renkler" sergisi, 25 Eylül'de Şule Gazioğlu Art & Design'da açılıyor. Sergi, Emirgan'da yer alan mekanın açılış sergisi olma özelliğini de taşıyor. 

Ayşe Türemiş, şehir hayatının mimari ve kültürel mirasına olan özel ilgisini suluboya tekniğini kullanarak kağıda döken bir sanatçı. "Suya Dökülen Renkler", onun bu özelliğini tam anlamıyla yansıttığı bir sergi. Şehrin en can alıcı noktalarından biri olan "Boğaz"ı ve Boğaz'la özdeşleşen ayrıntıları (yalı, vapur, iskele) kendi perspektifinden, dingin fakat etkileyici bir teknikle sunuyor "Suya Dökülen Renkler" seçkisinde. 

Şule Gazioğlu Art & Design'da 25 Eylül'de açılacak sergi, 16 Ekim 2021 tarihine kadar 11:00 – 18:00 saatleri arasında ziyarete edilebilecek. 

 

Ayşe Türemiş
Resim
Sanat
Suluboya
Şule Gazioğlu Art & Design
Emirgan
İstanbul
Sergi
Mimari
İST
empty-result-block

BENZER

Cumhuriyet İstanbul’unun ilk kulüplerinden biri Karagümrük. İstanbul’un tarihî semtini 95 yıldır futbol sahasında temsil eden Kırmızı-Siyahlılar, bu sezon itibarıyla yeniden liglerin zirvesinde, Süper Lig’de mücadele ediyor. Yüz yaşına merdiven dayamış Karagümrük Kulübü’nün zorluklarla dolu hikâyesini spor tarihi araştırmacısı Fethi Aytuna’dan dinliyoruz.
Kış soğuk, kış şarkıları biraz efkârlı, yılbaşı şarkıları ise tam aksine neşeli ve umut doludur. Bu mevsim havanın soğuğu ile dileklerin sıcaklığı çarpışır durur. Neyse ki sonunda kazanan hep ilkbahar olur!
Mehmet Çağçağ İST'e özel çizimiyle yine bizimle.