Yazı İstanbul'da geçirenlere müjde

16 Temmuz 2020 - 10:37

"Kontrollü normalleşme" sürecinde etkinlik açıklamaları birbiri ardına gelmeye devam ediyor. Beykoz Kundura, temmuz ve ağustos ayları için yaptığı etkinlik duyurusuyla yaz bitmeden özlenen açık hava deneyimlerini katılımcılarla buluşturma müjdesi verdi. 

Beykoz Kundura'nın söz konusu etkinlikleri özellikle yazı şehirde geçirenlere ilaç gibi gelecek. Eylüle kadar devam edecek etkinlikler Beykoz Kundura'nın Boğaz kenarındaki açık hava alanında -elbette belli kurallar dahilinde- gerçekleşecek. Bunlardan ilki 25 - 26 Temmuz tarihlerinde kurulacak "Bir Yaz Gecesi Sahnesi".

Bir Yaz Gecesi Sahnesi'nin açılışı Chico, Hedonutopia, The Kites ve Undomondo gibi yerli isimlerle 25 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşecek. Sahnede 26 Temmuz Pazar günü ise DJ Büber, Tolga Duyan feat. Bulut Adalı Seçkin ve Barıştık Demirel - Barıştık Mı? canlı performansı katılımcıları bekliyor.

Beykoz Kundura söz konusu etkinliklerini ağustos ayında da devam ettirecek. Beykoz Kundura web sitesinden daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilir, etkinlikler kapsamında alınacak önlemlere de göz atabilirsiniz. 

Beykoz Kundura
Konser
İstanbul
Hedonutopia
empty-result-block

BENZER

Kökü çok eski tarihlere ve etkileşime girilen çeşitli kültürlere dayanan Türk müziği, özgün karakterine en verimli dönemini yaşadığı 15. yüzyıldan itibaren ulaşmıştı. Osmanlı Devleti büyüyüp zenginleştikçe, insanlık tarihinde böylesi yükseliş dönemlerinde her zaman görüldüğü gibi sanat teşvik edilmiş, sanatçı daha çok korunup kollanmıştı.
Kimi zaman coğrafi avantajıyla kimi zamansa doğal güzelliklerinden dolayı İstanbul; yabancı sinema yapımcıları için bir cazibe merkezi olmayı başarıyor. Artarak devam eden bu ilgiyi karşılıksız bırakmadık ve mekân olarak İstanbul’u kullanan yabancı filmlerin en çok ses getirenlerini hatırlatalım istedik.
Bu toprakları yurt edinmiş Levantenlerin öyküsünü merak edenler biraz da spor tarihimizin derin kuyularına inmeli. Lakin 19. yüzyıl Levanten mirasının en kıymetli hazinesi burada: İlk futbolistler, ilk hakemler, ilk stadyumun kurucuları... Cenova’dan İzmir’e ve oradan İstanbul’a uzanan La Fontaine Ailesi üyelerinden “Ceyms”in sıra dışı yaşam öyküsünde zafer de var sürgün de...