İstanbul eğlence hayatında yeni dönem

10 Temmuz 2020 - 16:39

Olur mu olmaz mı, olursa nasıl olur derken, pandemi lugatına "arabalı konser" diye giren etkinlik şekli, İstanbul'da "Park et, seyret" adıyla nihayet başladı. Yenikapı'daki İstanbul Açıkhava Merkezi'nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin de katkısıyla düzenlenen etkinliklerin ilki yoğun katılımlı Kenan Doğulu konseri oldu. Sıkı kurallar dahilinde hayata geçirilen etkinlikler temmuz ve ağustos ayları boyunca devam edecek. Mabel Matiz, Büyük Ev Ablukada, Duman gibi isimlerin konserleri ilerleyen günler ve haftalarda park edip seyredebileceğiniz performanslardan bazıları.

"Park et, seyret" etkinlikleri kapsamında sadece müzik performansları gerçekleşmiyor, film gösterimleri ve dans gösterileri de programa dahil. 

Cem Yılmaz'ın son stand-up gösterilerinin derlemesinden oluşan Fundamentals filmi de Sinema Geceleri kapsamında İstanbul Açıkhava Merkezi'nde olacak. 19 Temmuz Pazar günü 21:15'teki gösterim için buradan bilet satın alınabilir.

Park Et Seyret
Cem Yılmaz
Kenan Doğulu
Sertab Erener
Mabel Matiz
IBB
Arabalı Konser
empty-result-block

BENZER

Kış uykusundan uyanma vakti... Sahillere, ormanlara, parklara gidip derin derin nefes alma; kış boyu atıl kalan kasları, eklemleri açma; depresif ruh halinden sıyrılma vakti. Şehrin birçok yerinde ücretsiz spor aleti, yürüyüş parkurları, ucuz bisiklet kiralama sistemi varken, bunları değerlendirelim dedik. En etkili ve hatasız sporu nasıl yapacağımızı profesyonel eğitmenlerimize sorduk.
Türkiye’nin ilk hamburgercisi İstanbul’un Anadolu Yakası’nda 1962 yılında açılan Kristal Büfe’ydi. Taksim Kristal’de günde 10 bin adet hamburger satıldığı olurdu. Altmış yılda köprünün altından çok sular aktı elbette. Yine de günümüz fastfood kültürüne inat müdavimlerini kaybetmeden kırk yılını devirmiş birer müessese var şehrin iki yakasında: Kral Burger ile J (Jumbo) Burger.
İBB'nin girişimiyle hayata geçirilecek "Sahnede Bir Hayat" projesi kapsamında ekim ayı boyunca usta tiyatrocular sahnede olacak.