İstanbul eğlence hayatında yeni dönem

10 Temmuz 2020 - 16:39

Olur mu olmaz mı, olursa nasıl olur derken, pandemi lugatına "arabalı konser" diye giren etkinlik şekli, İstanbul'da "Park et, seyret" adıyla nihayet başladı. Yenikapı'daki İstanbul Açıkhava Merkezi'nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin de katkısıyla düzenlenen etkinliklerin ilki yoğun katılımlı Kenan Doğulu konseri oldu. Sıkı kurallar dahilinde hayata geçirilen etkinlikler temmuz ve ağustos ayları boyunca devam edecek. Mabel Matiz, Büyük Ev Ablukada, Duman gibi isimlerin konserleri ilerleyen günler ve haftalarda park edip seyredebileceğiniz performanslardan bazıları.

"Park et, seyret" etkinlikleri kapsamında sadece müzik performansları gerçekleşmiyor, film gösterimleri ve dans gösterileri de programa dahil. 

Cem Yılmaz'ın son stand-up gösterilerinin derlemesinden oluşan Fundamentals filmi de Sinema Geceleri kapsamında İstanbul Açıkhava Merkezi'nde olacak. 19 Temmuz Pazar günü 21:15'teki gösterim için buradan bilet satın alınabilir.

Park Et Seyret
Cem Yılmaz
Kenan Doğulu
Sertab Erener
Mabel Matiz
IBB
Arabalı Konser
empty-result-block

BENZER

İstanbul, Ramazan ayını diğer yerlerden farklı karşılayan, güzelleştirmek için türlü âdetler bulan bir şehir. Bu âdetlerin bazıları zamanla unutulsa da mahyalar yüzyıllardır şehrin simasını aydınlatmaya, en güzel örneklerini sergilemeye devam ediyor.
İlkbaharın kendisi bayram. Doğanın yeşerdiği, çiçeklendiği dönem. Yıllar önce neler yaşıyormuşuz diye görmek için yine eski gazete ve fotoğraf arşivlerine gömüldük. 1929 ile 1939 yılları arasında İstanbul ilkbaharlarında bol bayram var, ama hüzün de eksik değil.
İST dergimiz yayın hayatında ikinci yılını tamamladı. Bu süreçte memleketin özellikle yakın tarihine mercek tutması, toplumsal hafıza oluşturması ve kayıt altına almasıyla haklı bir ilgi gördüğünü gözlemliyorum.