Yeni mezun sanatçı adayları için fırsat devam ediyor!

28 Mayıs 2021 - 12:45

Üniversitelerin güzel sanatlar bölümlerinden mezun olan veya olmaya hazırlanan gençleri yolun en başında cesaretlendirmek; profesyonel hayatlarına adım atmaya hazırlandıkları kritik süreçte onlarla galeri, koleksiyoner ve sanatseverler arasında bir köprü oluşturmak misyonuyla hareket eden BASE'in 2021 başvuruları devam ediyor. Sanat dünyasından değerli isimlerin seçici kurulunda yer aldığı BASE'e başvurmak için son tarih 15 Haziran

Peki, BASE'e katılmak için ne gibi kriterlere sahip olmak gerekiyor? 

BASE 2021; Türkiye’deki üniversitelerin resim, heykel, fotoğraf, video, baskı, geleneksel Türk sanatları, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, animasyon, cam ve seramik, tekstil  bölümlerinden 2021 yılında mezun olmuş/olacak olan lisans ve lisansüstü öğrencilerinin başvurusuna açık. Adaylar, BASE’e 1 ila 3 adet çalışma ile başvuru yapabiliyorlar. Başvuru koşullarına dair ayrıntılara BASE'in web sitesi üzerinden göz atabilirsiniz. 

Bu sene beşincisi düzenlenecek olan BASE, dört yılda Türkiye’nin dört bir yanından 425 yeni mezun sanatçı adayının üretimlerini ilk kez sanatseverlerle buluşturdu. 

2021'de seçilecek sanatçı adaylarının eserleri, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde 29 Eylül-3 Ekim 2021 tarihleri arasında sergilenecek. 

BASE
İstanbul
Kültür Sanat
Sanat
Güzel Sanatlar
Sergi
empty-result-block

BENZER

Ankara doğumlu ressam ve araştırmacı Cevdet Mehmet Kösemen, İstanbul’u hakkını vererek yaşayanlardan. Bu şehri kelimenin gerçek anlamıyla sokak sokak gezip el yazısı apartman tabelalarını fotoğrafladı ve şehrin hafızasına ilişkin önemli bir çalışmaya imza attı. On yıldan uzun zamana yayılan bu çaba, günden güne değişen ve irili ufaklı parçalarını kaybeden şehri kayıt altına alma konusunda önemli bir adım oldu aynı zamanda.
Azapkapı’dan Unkapanı Köprüsü’ne girerken sağda yıllardır gördüğümüz iki dev vinç, bu şehirde sabit kalan, hâlâ bildiğimiz, tanıdığımız yerde yaşadığımızı hatırlatan, bu yüzden de güven veren birkaç şeyden biri. Tarihin bekçileri gibi... O iki vincin ait olduğu Haliç Tersanesi ise dışarıdan köhne ve terk edilmiş gibi dursa da içinde koskoca bir hayat var. Bu 70 dönümlük arazide, İstanbul’un iki köklü kurumu; 565 yaşındaki Haliç Tersanesi ile 169 yaşındaki Şehir Hatları bir arada çalışıyor. Umarım şu anda bu yazıyı bir vapurda okuyorsunuzdur ve o vapur Haliç Tersanesi’nden suya inmiştir.
Kalben, kendi müzik yolculuğunu, küçücük bir çocukken müzikle kurmaya başladığı ilişkiyi, yedi yaşında blok flütle Fikret Kızılok’tan “Bu Kalp Seni Unutur mu?”yu çaldığı günleri, yaşadığı sıkıntılarda nasıl müziğe sığındığını kaleme aldı.