Yeni mezun sanatçı adayları için fırsat devam ediyor!

28 Mayıs 2021 - 12:45

Üniversitelerin güzel sanatlar bölümlerinden mezun olan veya olmaya hazırlanan gençleri yolun en başında cesaretlendirmek; profesyonel hayatlarına adım atmaya hazırlandıkları kritik süreçte onlarla galeri, koleksiyoner ve sanatseverler arasında bir köprü oluşturmak misyonuyla hareket eden BASE'in 2021 başvuruları devam ediyor. Sanat dünyasından değerli isimlerin seçici kurulunda yer aldığı BASE'e başvurmak için son tarih 15 Haziran

Peki, BASE'e katılmak için ne gibi kriterlere sahip olmak gerekiyor? 

BASE 2021; Türkiye’deki üniversitelerin resim, heykel, fotoğraf, video, baskı, geleneksel Türk sanatları, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, animasyon, cam ve seramik, tekstil  bölümlerinden 2021 yılında mezun olmuş/olacak olan lisans ve lisansüstü öğrencilerinin başvurusuna açık. Adaylar, BASE’e 1 ila 3 adet çalışma ile başvuru yapabiliyorlar. Başvuru koşullarına dair ayrıntılara BASE'in web sitesi üzerinden göz atabilirsiniz. 

Bu sene beşincisi düzenlenecek olan BASE, dört yılda Türkiye’nin dört bir yanından 425 yeni mezun sanatçı adayının üretimlerini ilk kez sanatseverlerle buluşturdu. 

2021'de seçilecek sanatçı adaylarının eserleri, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde 29 Eylül-3 Ekim 2021 tarihleri arasında sergilenecek. 

BASE
İstanbul
Kültür Sanat
Sanat
Güzel Sanatlar
Sergi
empty-result-block

BENZER

Şehir Tiyatroları yeni sezona 16 yeni oyunla merhaba diyor, sahnesini özel tiyatrolara da açıyor.
Cumhuriyetin ilanından sonra şehirde düzenlenecek törenler için uygun bir alan olarak Taksim seçildi. İstanbul’un yeni kutlama, toplanma alanı burası olacaktı. Bir de özel anıt siparişi verildi. Halktan ve kurumlardan toplanan bağışların da katkısıyla tamamlanan Taksim Cumhuriyet Anıtı’nın 8 Ağustos 1928’deki açılış törenine yaklaşık 40 bin kişi katıldı, meydana sığmayanlar ertesi günün sabahına kadar anıtı görmeye geldi.
Futbolcu ve ses sanatçısı Necdet Kayral, önce biçimi dolayısıyla burnuna yapılan bir niteleme olup sonra lakabına dönüşen ve kendisiyle bütünleşen "Cici"yi bir süre sonra soyadı yerine kullanmaya başlamıştı. Bundan dolayı, yeşil sahalarda olduğu kadar müzikte de Necdet Cici veya Cici Necdet olarak bilinmesi tuhaf değildir.