Yeni mezun sanatçı adayları için fırsat devam ediyor!

28 Mayıs 2021 - 12:45

Üniversitelerin güzel sanatlar bölümlerinden mezun olan veya olmaya hazırlanan gençleri yolun en başında cesaretlendirmek; profesyonel hayatlarına adım atmaya hazırlandıkları kritik süreçte onlarla galeri, koleksiyoner ve sanatseverler arasında bir köprü oluşturmak misyonuyla hareket eden BASE'in 2021 başvuruları devam ediyor. Sanat dünyasından değerli isimlerin seçici kurulunda yer aldığı BASE'e başvurmak için son tarih 15 Haziran

Peki, BASE'e katılmak için ne gibi kriterlere sahip olmak gerekiyor? 

BASE 2021; Türkiye’deki üniversitelerin resim, heykel, fotoğraf, video, baskı, geleneksel Türk sanatları, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, animasyon, cam ve seramik, tekstil  bölümlerinden 2021 yılında mezun olmuş/olacak olan lisans ve lisansüstü öğrencilerinin başvurusuna açık. Adaylar, BASE’e 1 ila 3 adet çalışma ile başvuru yapabiliyorlar. Başvuru koşullarına dair ayrıntılara BASE'in web sitesi üzerinden göz atabilirsiniz. 

Bu sene beşincisi düzenlenecek olan BASE, dört yılda Türkiye’nin dört bir yanından 425 yeni mezun sanatçı adayının üretimlerini ilk kez sanatseverlerle buluşturdu. 

2021'de seçilecek sanatçı adaylarının eserleri, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde 29 Eylül-3 Ekim 2021 tarihleri arasında sergilenecek. 

BASE
İstanbul
Kültür Sanat
Sanat
Güzel Sanatlar
Sergi
empty-result-block

BENZER

Restorasyon çalışmaları süren Yerebatan Sarnıcı’nda sütunları birbirine bağlayan gergilerin güçlendirilmesi gerektiği fark edilmişti. İBB’nin acil müdahale çağrısına rağmen aylarca adım atılmasa da, sonunda Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu projeyi kabul etti. İstanbul’un “birinci grup korunması gereken taşınmaz kültür varlıkları”ndan Yerebatan Sarnıcı gelecek binyıllara güvenle erişecek...
Mehmet Çağçağ'ın hedefinde bu kez AVM'ler var...
Kış uykusundan uyanma vakti... Sahillere, ormanlara, parklara gidip derin derin nefes alma; kış boyu atıl kalan kasları, eklemleri açma; depresif ruh halinden sıyrılma vakti. Şehrin birçok yerinde ücretsiz spor aleti, yürüyüş parkurları, ucuz bisiklet kiralama sistemi varken, bunları değerlendirelim dedik. En etkili ve hatasız sporu nasıl yapacağımızı profesyonel eğitmenlerimize sorduk.