Yeni mezun sanatçı adayları için fırsat devam ediyor!

28 Mayıs 2021 - 12:45

Üniversitelerin güzel sanatlar bölümlerinden mezun olan veya olmaya hazırlanan gençleri yolun en başında cesaretlendirmek; profesyonel hayatlarına adım atmaya hazırlandıkları kritik süreçte onlarla galeri, koleksiyoner ve sanatseverler arasında bir köprü oluşturmak misyonuyla hareket eden BASE'in 2021 başvuruları devam ediyor. Sanat dünyasından değerli isimlerin seçici kurulunda yer aldığı BASE'e başvurmak için son tarih 15 Haziran

Peki, BASE'e katılmak için ne gibi kriterlere sahip olmak gerekiyor? 

BASE 2021; Türkiye’deki üniversitelerin resim, heykel, fotoğraf, video, baskı, geleneksel Türk sanatları, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, animasyon, cam ve seramik, tekstil  bölümlerinden 2021 yılında mezun olmuş/olacak olan lisans ve lisansüstü öğrencilerinin başvurusuna açık. Adaylar, BASE’e 1 ila 3 adet çalışma ile başvuru yapabiliyorlar. Başvuru koşullarına dair ayrıntılara BASE'in web sitesi üzerinden göz atabilirsiniz. 

Bu sene beşincisi düzenlenecek olan BASE, dört yılda Türkiye’nin dört bir yanından 425 yeni mezun sanatçı adayının üretimlerini ilk kez sanatseverlerle buluşturdu. 

2021'de seçilecek sanatçı adaylarının eserleri, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde 29 Eylül-3 Ekim 2021 tarihleri arasında sergilenecek. 

BASE
İstanbul
Kültür Sanat
Sanat
Güzel Sanatlar
Sergi
empty-result-block

BENZER

İST, yepyeni sayısıyla kent yaşamının tarihine ve bugününe ışık tutmayı sürdürüyor.
1980’lerde Türk sinemasında yaşanan ekonomik krizin de etkisiyle gittikçe popüler hale gelen fotoromanın ülkemizde 1950’li yıllara dayanan uzun bir hikâyesi var. Türkan Şoray, Kadir İnanır, Ayhan Işık gibi dönemin en sevilen oyuncularının yer aldığı fotoromanlar büyük ilgi görmüş, haftalık dergilerde, gazetelerde yer almıştır. İlk yerli fotoroman Aşka İnandım’dan Reşat Nuri Güntekin uyarlaması Çalıkuşu’na fotoromanın Türkiye’deki yolculuğunu Agâh Özgüç anlatıyor.
Dünyayı sadece kendi yeri belleyen insanoğlu, bu ezberini sürdürmeye devam ettikçe türlü felaketlerle karşılaşmaya ve sonunu hazırlamaya da devam edecek gibi görünüyor. Her canlının eşit olduğu bir dünyaya kavuşmak için daha katedilecek çok yol olsa da, kendi türünden olmayanı ezmeyen, koşulsuz sevginin değerini bilen, doğaya saygılı olan iyi insanlar neyse ki var. Onlardan bazılarını sayfalarımıza konuk ettik; bize yaşamlarına aldıkları hayvan dostlarıyla tanışma hikâyelerini ve birbirlerini nasıl kurtardıklarını anlattılar.