Orta Avrupa'ya farklı bir bakış

22 Haziran 2022 - 12:07

"Vişegrad Grubunun Doğal Hazineleri" sergisi, 23 Haziran Perşembe 19:00 itibariyle sanatseverlerle buluşuyor. 

Macaristan, Polonya, Çekya ve Slovakya'nın oluşturduğu Vişegrad Grubu’nun (V4) doğal güzelliklerini gözler önüne seren sergi, İstanbul Macar Kültür Merkezi aracılığıyla ziyaretçilerle buluşacak. 

Sergi, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanlığı’nın talebiyle V4 ülkelerinden en iyi fotoğrafçıların eserlerini bir araya getiriyor. Projenin koordinatörlüğünü naturArt - Macaristan Doğa Fotoğrafçıları Derneği üstleniyor. Slovakya Vahşi Yaşam Fotoğrafçıları Derneği, Çekya Doğa Fotoğrafçıları Kulübü ve Polonyalı Doğa Fotoğrafçıları Derneği sergiye destek veriyor. 

Doğa fotoğraflarına hayranlık duyanlardansanız, öte yandan yeni yerler keşfetmeye de meraklıysanız bu sergi İstanbul'da yaz ajandanıza girmeyi kesinlikle hak ediyor. Orta Avrupa'yı bir de böyle görmek, doğanın mucizelerine tanıklık etmek şüphesiz benzersiz bir deneyim olacaktır. 

Macar Kültür Merkezi, İmrahor Cad, No:23 B Blok, Kağıthane adresinde yer alıyor. 

İstanbul Macar Kültür Merkezi
İstanbul
Kültür Sanat
Sergi
Fotoğraf
Doğa fotoğrafçılığı
Vişegrad Grubu
V4
empty-result-block

BENZER

Kenan Doğulu, aslında Batı İstanbullu. Cihangir’de doğmuş, Bakırköy, Yeşilköy, Kuruçeşme, Kireçburnu, Ortaköy derken, neden sonra dümeni Doğu İstanbul’a, Anadolu Yakası’na kırmış. Nicedir pijamalarıyla köpek gezdirmeye çıkabildiği Beykoz’da yaşıyor ve dünyanın en sevilen eğlence merkezlerinden biri olan İstanbul’un yakında yeniden eski günlerine döneceğine inanıyor.
Bir "yakından tanıma" ve analiz yöntemi olarak pek çok mecrada kullanılan meşhur Proust anketini eğdik, büktük, içine İstanbul’u kattık ve konu umuz Bulutsuzluk Özlemi’nin kurucusu, mimar Nejat Yavaşoğulları’nın masasına bıraktık.
Taksim'de bulunan Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nın yaklaşım tüneli, İBB ve Karşı Sanat iş birliğiyle düzenlenen "İstanbul’da Şifa Bulmak" isimli sergiyle kapılarını açtı.