Orta Avrupa'ya farklı bir bakış

22 Haziran 2022 - 12:07

"Vişegrad Grubunun Doğal Hazineleri" sergisi, 23 Haziran Perşembe 19:00 itibariyle sanatseverlerle buluşuyor. 

Macaristan, Polonya, Çekya ve Slovakya'nın oluşturduğu Vişegrad Grubu’nun (V4) doğal güzelliklerini gözler önüne seren sergi, İstanbul Macar Kültür Merkezi aracılığıyla ziyaretçilerle buluşacak. 

Sergi, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanlığı’nın talebiyle V4 ülkelerinden en iyi fotoğrafçıların eserlerini bir araya getiriyor. Projenin koordinatörlüğünü naturArt - Macaristan Doğa Fotoğrafçıları Derneği üstleniyor. Slovakya Vahşi Yaşam Fotoğrafçıları Derneği, Çekya Doğa Fotoğrafçıları Kulübü ve Polonyalı Doğa Fotoğrafçıları Derneği sergiye destek veriyor. 

Doğa fotoğraflarına hayranlık duyanlardansanız, öte yandan yeni yerler keşfetmeye de meraklıysanız bu sergi İstanbul'da yaz ajandanıza girmeyi kesinlikle hak ediyor. Orta Avrupa'yı bir de böyle görmek, doğanın mucizelerine tanıklık etmek şüphesiz benzersiz bir deneyim olacaktır. 

Macar Kültür Merkezi, İmrahor Cad, No:23 B Blok, Kağıthane adresinde yer alıyor. 

İstanbul Macar Kültür Merkezi
İstanbul
Kültür Sanat
Sergi
Fotoğraf
Doğa fotoğrafçılığı
Vişegrad Grubu
V4
empty-result-block

BENZER

Çeşitli tiyatroların oyunları, müzikaller ve stand-up gösterileri 1 Temmuz'dan 15 Eylül'e dek Selamiçeşme Özgürlük Parkı'nda iki ayrı sahnede izleyiciyle buluşacak. Ayrıntılar burada!
İstanbullu okurların, kitapseverlerin, bu şehrin kültürünü, tarihini merak edenlerin dergimize gösterdiği ilgi beni çok memnun ediyor. Özellikle pandeminin sürdüğü şu günlerde yayın hayatının ikinci yılını yaşayan İST’in, şehrin sosyal ve kültürel hayatını özleyenler için de bir sığınak olduğunu görmek mutluluk verici.
Mizah, günü yansıtan ve güncele dokunan bir sanattır çoğunlukla. Her dönem zamane kişi ve olaylarına dokunulur ve gülünür; dönemle birlikte kahramanlar, olaylar ve mekânlar değişir. Bir tek politikacıların yeri değişmez ve eskimez bu sanatta. Yazar Erdem Zaman, politik mizahın İstanbul’un gösteri dünyasından Türkiyeleşmeye olan yolculuğunu anlattı.