Yaz şimdi geldi!

24 Haziran 2020 - 15:25

Gençleri #ilkadımıat diyerek cesaretlendiren yazın müjdecisi Cornetto şarkısı, bu yıl da Aleyna Tilki ile yaza damgasını vurmaya hazırlanıyor. Aleyna Tilki, Cornetto’nun yeni ürünü UniCornetto’nun masalsı dünyasını anlatan Bu Benim Masalım isimli şarkıyla, masallardaki kadınların, genç kızların klişeleşmiş rollerini yıkarak herkesin kendi hikayesini yaratması için ilham veriyor.

Bu Benim Masalım'ın söz ve müziği Ersay Üner, aranjesi ise Ozan Çolakoğlu ve Üner’in ortak imzasını taşıyor. Klibin görüntü yönetmenliği koltuğunda ise Aleyna Tilki’nin önceki kliplerinde de birlikte çalıştığı Yon Thomas oturuyor.

"Bu klip adeta benim masalım"

Aleyna Tilki, şarkı ve klip hazırlıkları sırasında keyifle çalıştığını belirtiyor:

Cornetto ile bu yıl da yazı birlikte getirdik. Bu klip adeta benim masalım. Bilinen tüm masalları baştan yazdığımız sürprizlerle dolu bir klip oldu. Genelde kliplerimin yönetmenliğini ben yaparım. Ama bu sefer ben yönetmedim, setteki günlerimi masalların keyifli dünyasında gezinerek geçirdim ve çok eğlendim. Klip aynı şarkımızın ismi gibi masalsı bir dünyada geçiyor. Ayrıca klipte oldukça tatlı bir unicorn da var. Onların masalsı ve renkli dünyası bana her zaman ilham kaynağı olmuştur. İzleyen herkese kendi masallarının kahramanı olmaları ve aşklarının peşinden koşmaları için ilham vermesini diliyorum.” 

Aleyna Tilki
empty-result-block

BENZER

İstanbul’un en pahalı ve en tartışmalı projelerinden biri olan Galataport açılıyor. Tarihimiz açısından önemli bazı binaları yutan, şehrin silüetini bozmak ve kamuya ait olan sahil şeridini halka kapatmakla suçlanan, ayrıca getireceği pahalılıkla geniş bir alanda ahaliyi bölgeden göçe mecbur bırakacağı iddia edinilen Galataport, dev yolcu gemilerinin yanaşacağı bir liman, lüks otel ve restoranlar, müzeler ve alışveriş merkezi içerecek.
Mor Çatı, 1990’dan bu yana aynı ruhla ve türlü yollarla kadın dayanışmasının merkezinde. Şimdilerde “Mor Çatı Anlatıyor” podcast’iyle kendilerinden doğrudan destek almayan/alamayanlara da yol göstermeye çalışıyorlar.
1940 Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapacak şehir olarak Tokyo seçilmişti. Fakat savaş yüzünden organizasyon iptal edildi. Konuklarını ancak 1964’te ağırlayabilen şehir, 2020 seçmelerinde de başa baş yarıştığı aday İstanbul karşısında galip geldi. Ancak tarih tekerrür etti. 2020’de tüm dünyayı vuran salgın hastalık sonucu oyunlar gerçekleştirilemedi, hatta son ana kadar iptali ihtimali bakiydi. Bahtsız Tokyo, şanslı İstanbul. 2020 Olimpiyat Oyunları’nı İstanbul almış olsaydı, Türkiye, "korona oyunları"nın sebep olduğu mali külfeti ve halk sağlığı darbesini muhtemelen kaldıramazdı. Tokyo’nun olimpik yazgısını spor yazarı Caner Eler kaleme aldı.