İstanbul'un yaşam kültürü dergisi İST'in dördüncü sayısı çıktı!

27 Kasım 2020 - 12:51

İstanbulumuzun yaşam kültürü dergisi, dördüncü sayısıyla 2020'yi kapatıyor ve 2021'e merhaba diyor. Ve bunu iki özel dosya ile yapıyor. Geride bırakmaya hazırlandığımız yılın dünyada gündem yaratan başlıklarını 2020 dosyamızda tek tek hatırladık. Ardındansa 2021'de bizi bekleyenleri ekonomistten astroloğa çeşitli görüşler eşliğinde keşfe çıktık. Olimpiyat hayalini 2021'e erteleyen engelli yüzücülerimizle özel buluşma, mülteci çocuklar ve hayalleri, Ahmet Mümtaz Taylan'ın Cihangir'i, Göksel, Ferzan Özpetek, Agâh Aydın, Altan Karındaş özel röportajları, Serdar Kuzuloğlu ile İSTanket, Kalben'den kişisel bir 14 Şubat yazısı, Kaan Sezyum'un Moda'daki evinin şöhretli ziyaretçileri...  Hepsi İST'in yeni sayısında okuyucuyu bekliyor. 

İST, her sayısında olduğu gibi yeni sayısında da kent tarihinden olaylar, hikâyeler ve çok özel karakterleri mercek altına almayı sürdürüyor. Topkapılı Cambaz Mehmet'in portresi, Beykoz'un kalbi Kelle İbrahim'in hikâyesi, İstanbul'un unutulmaz aşkları, Agâh Özgüç'ün kaleminden Haydarpaşa'dan göç ve aşk hikâyeleri, Galata'nın şarkılı tarihi, 100 yaşına giren 1921 Anayasası'na yakın bakış, fotoğraflarla İstanbul'da eski yılbaşı zamanları... Özel kalemler, özel fotoğraflar ve belgeler eşliğinde İST'in yeni sayısında. 

İstanbul
İST
IBB
Ekrem İmamoğlu
Kültür Sanat
Spor
Tarih
Sayı 004

BENZER

Insead Business School Yönetici Koçu ve Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Başkanı Uzman Psikolog Hande Yaşargil, kadınların karşılaştıkları artı zorlukları aşmanın tek çıkış yolunu kız kardeşlik kültüründe gördüğünü, çözümün dayanışmakta olduğunu söylüyor. Gözlemlerini ve düşüncelerini kendi kalemiyle aktardı.
21 Mart 1973’te hayata gözlerini yuman Âşık Veysel’in yaşamını ve nesilden nesile ulaşan mirasını Ahmet Özdemir yazdı.
İstanbul’un Doğal Bitkileri kitabının yazarı Prof. Dr. Ünal Akkemik’e göre, kentin doğasındaki hassas bitki türlerinin korunması için insan müdahalesinden uzak tutulmaları gerekiyor.