İstanbul'a ve İstanbulluya dair yaşam kültürü dergisi İST'in ikinci sayısı çıktı!

14 Temmuz 2020 - 12:10

İstanbul'un ve İstanbullunun yaşam kültürü dergisi İST, ikinci sayısıyla kentin bugününe ve tarihine ışık tutuyor. Bir tarihçi, bir hekim ve bir fütüristin gözüyle salgın; şehre merkez oluşu, Cumhuriyet Anıtı’nın hikayesi ve güncel durumuyla Taksim Meydanı; en güzel örnekleriyle dünyaca ünlü Boğaz yalıları; Galatasaray’ın ilk Avrupa macerası; İstanbul’a uğramış dünya filmleri; müzisyen Hayko Cepkin’in doğup büyüdüğü semt Kurtuluş’a dair anıları, Şevval Sam, Haluk Levent, Doğu Demirkol röportajları ve çok daha fazlası İST’in yeni sayısında okuyucusuyla buluşmayı bekliyor. 

İST
İstanbul
ist dergi
Sayı 002

BENZER

Koronavirüse ve yol açtığı sonuçlara odaklandığımız bir dönemdeyiz. Bu süreci sağlıklı atlatabilmek, salgının yol açtığı ekonomik ve sosyal zararları telafi edebilmek hepimizin önceliği.
İşgal dönemi İstanbul’una spor üzerinden bakan Mehmet Yüce imzalı Esir Şehirde Spor, okuyucuyla buluşuyor.
Bir “yakından tanıma” ve analiz yöntemi olarak pek çok mecrada kullanılan meşhur Proust anketini eğdik, büktük, içine İstanbul’u kattık ve konuğumuz İBB Şehir Tiyatroları’nın değerli oyuncularından Bennu Yıldırımlar’ın masasına bıraktık. İSTanket her sayıda farklı alanlardan isimleri tetkike devam edecek.