Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali başladı

01 Aralık 2020 - 14:56

Çevre, su, atık, tarım… Dünyanın geleceğini yakından ilgilendiren bu hayli kritik konu başlıkları, günümüzün popüler terimi “sürdürülebilirlik” ile bir araya geliyor ve Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek gösterimlerle evlerimize konuk olmaya hazırlanıyor. Festivalin 2020 seçkisi, tamamen ücretsiz ve çevrimiçi olarak takip edilebilecek. 1 Aralık’ta Milletler Birleşince: Acil Zamanlar için Acil Çözümler (Nations United: Urgent Solutions for Urgent Times) filmi ile başlayan festivalde toplam 26 adet kısa ve uzun metrajlı belgesel yer alıyor. 

Filmleri surdurulebiliryasam.net adresinden izleyebileceksiniz. Ancak öncesinde yine aynı adres üzerinden kayıt olmanız gerekiyor. 

Festival, sürdürülebilir yaşam konusunda kafa yoran, bilinçlenmek ve en nihayetinde bu konuda adım atmak isteyenler için bir anlamda rehber niteliğinde. Su hakkı, iklim değişikliği, toplayıcılık kültürü, sosyal girişimcilik gibi çeşitli pek çok konuyu ele alan belgesellerin yer aldığı festivalde film seanslarının ardından sivil toplum kuruluşları, eğitim kurumları, vb. kurumlar tarafından gerçekleştirilecek çevrimiçi yan etkinliklere katılmanız da mümkün. 

Programa göz atmak, kayıt olmak ve de yan etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi için surdurulebiliryasam.net ve surdurulebiliryasam.org adreslerini ziyaret edebilirsiniz. 

Sürdürülebilirlik
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali
Çevre
Tarım
İklim değişikliği
Belgesel
empty-result-block

BENZER

Orhan Pamuk 1901’deki veba salgını sırasında Osmanlı’ya bağlı hayali Minger adasında geçen olayları anlattığı romanı Veba Geceleri’yle yeniden okuma köşemizin en güzel konuklarından biri oldu. Kitabı okuduktan sonra usta yazarın kapısını çaldık, Veba Geceleri’nin şifrelerini çözmek için sorularımızı yönelttik.
Özlenen yaz etkinlikleri İstanbul'un kültür sanat ajandasına eklenmeye devam ediyor. En yeni etkinlik haberleri ise Beykoz Kundura'dan geldi.
Pandemi nedeniyle içinde bulunduğumuz sıkıntılı sosyal süreçte her zamanki gibi yine sanat yardımımıza koşuyor. Tedbirler dahilinde kentin farklı yerlerinde gerçekleşmeye devam eden çok etkileyici kültür sanat etkinlikleri var. Bazı etkinlikler de dijital platformda kendine yer bulmayı sürdürüyor.