Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali başladı

01 Aralık 2020 - 14:56

Çevre, su, atık, tarım… Dünyanın geleceğini yakından ilgilendiren bu hayli kritik konu başlıkları, günümüzün popüler terimi “sürdürülebilirlik” ile bir araya geliyor ve Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek gösterimlerle evlerimize konuk olmaya hazırlanıyor. Festivalin 2020 seçkisi, tamamen ücretsiz ve çevrimiçi olarak takip edilebilecek. 1 Aralık’ta Milletler Birleşince: Acil Zamanlar için Acil Çözümler (Nations United: Urgent Solutions for Urgent Times) filmi ile başlayan festivalde toplam 26 adet kısa ve uzun metrajlı belgesel yer alıyor. 

Filmleri surdurulebiliryasam.net adresinden izleyebileceksiniz. Ancak öncesinde yine aynı adres üzerinden kayıt olmanız gerekiyor. 

Festival, sürdürülebilir yaşam konusunda kafa yoran, bilinçlenmek ve en nihayetinde bu konuda adım atmak isteyenler için bir anlamda rehber niteliğinde. Su hakkı, iklim değişikliği, toplayıcılık kültürü, sosyal girişimcilik gibi çeşitli pek çok konuyu ele alan belgesellerin yer aldığı festivalde film seanslarının ardından sivil toplum kuruluşları, eğitim kurumları, vb. kurumlar tarafından gerçekleştirilecek çevrimiçi yan etkinliklere katılmanız da mümkün. 

Programa göz atmak, kayıt olmak ve de yan etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi için surdurulebiliryasam.net ve surdurulebiliryasam.org adreslerini ziyaret edebilirsiniz. 

Sürdürülebilirlik
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali
Çevre
Tarım
İklim değişikliği
Belgesel
empty-result-block

BENZER

21 Mart 1973’te hayata gözlerini yuman Âşık Veysel’in yaşamını ve nesilden nesile ulaşan mirasını Ahmet Özdemir yazdı.
İstanbul'un ve İstanbullunun yaşam kültürü dergisi İST, ikinci sayısıyla kentin bugününe ve tarihine ışık tutuyor.
Yazar ve şair Murat Menteş, ilk sayımıza özel, eskinin masalsı İstanbul’u ile bugünün telaşe dolu şehrini çarpıştırdığı bir öykü kaleme aldı ve yüzlerce yıl boyunca şehrimize hor davrandığımızı anlattı.