Özgürlük Parkı'nda tiyatro

23 Haziran 2022 - 15:57

Pandemi döneminde Selamiçeşme Özgürlük Parkı'nda başlayan ve büyük ilgi gören kültür sanat etkinlikleri bu yaz kaldığı yerden devam ediyor. Kadıköy Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen etkinlikler iki ayrı sahnede (Açık Hava Tiyatrosu ve Tepe Sahne) gerçekleşecek. Gösteriler 1 Temmuz'da başlayacak ve 15 Eylül'e dek sürecek. Baba Sahne'den Dostlar Tiyatrosu'na, Semaver Kumpanya'dan Kadıköy Halk Tiyatrosu'na pek çok tiyatronun oyunu Özgürlük Parkı'nda izleyiciyle buluşacak. 

Açılış, Açık Hava Tiyatrosu'nda Erdal Beşikçioğlu'nun Bir Delinin Hatıra Defteri oyunuyla yapılacak. Oyun, 1-2-3 Temmuz tarihlerinde saat 21.00 itibariyle sahneye konacak. 

Tiyatro oyunlarının yanı sıra Doğu Demirkol (23 Temmuz Cumartesi, Açık Hava Tiyatrosu) ve Emre Karayel (20 Temmuz Çarşamba, Açık Hava Tiyatrosu) gibi isimler de stand-up gösterileriyle Özgürlük Parkı'nda olacaklar. Programda tiyatro oyunları ve stand-up gösterilerinin yanında müzikaller de yer alıyor. 

Tüm program ve bilet bilgileri için Kadıköy Belediyesi'nin websitesine göz atabilirsiniz. 

İstanbul
Anadolu Yakası
Özgürlük Parkı
Kültür Sanat
Tiyatro
Ajanda
empty-result-block

BENZER

Bu yıl 27 Ekim-8 Kasım arasında Bomontiada’nın yanı sıra çevrimiçi platformda da buluşma gerçekleşecek.
Galata, çok eskiden beri şehrin favori eğlence merkezlerinden biri. 16. yüzyılda semtte meyhaneler olduğunu, rakı- balık sofraları kurulduğunu biliyoruz. 20. yüzyıla doğru çalgılı meyhaneler dönemine giriliyor. Ondan beridir müziği susmuyor. Murat Meriç, kulüpler, barlar, meyhaneler, balozlar, küplü meyhaneler, konser mekânları, kafeler, şarkılar türkülerle Galata’nın müzikli tarihinin peşinde.
Yılbaşı, duygusal çağrışımı güçlü kelimelerden biri... Sözcüğün kendisi yenilik, değişim ve umut vaat ediyor. Yeni yılın heyecanını bazen bir oyuncak vitrininin önünden geçerken, bazen her bir rakamına ayrı umut bağladığımız bir piyango biletini cüzdanımıza atarken yaşıyoruz. Yeni bir yılın daha kapısı aralanmışken mazinin yılbaşı atlasındaki enteresan olayları bizlere Cengiz Kahraman hatırlatıyor.