Özel tiyatrolarla "Yaz Buluşmaları"

27 Temmuz 2021 - 11:21

Pandemi süresince tiyatroların içinde bulunduğu zor duruma dikkat çekmek için aktif olarak çalışan Tiyatro Kooperatifi, şimdi de Yaz Buluşmaları adı altında tiyatrolarla seyirciyi yeniden bir araya getirmek üzere kolları sıvadı. Bu sene ikinci yaşını kutlayan ve 64 özel tiyatronun dahil olduğu Tiyatro Kooperatifi'nin bu etkinliğinde kooperatif ortağı olan 39 tiyatro ekibinin çocuk ve yetişkin oyunları sahnelenecek. Fenerbahçe Parkı, Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro ve Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro gibi mekanları mesken tutacak olan Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları, 2 Ağustos-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları kapsamında sahneye koyulacak oyunları izleyerek pandemi boyunca ayakta kalmakta zorlanan özel tiyatrolara güç vermek ve dayanışmanın bir parçası olmak mümkün. Bu bağlamda bilet satın alma aşamasında seyirciye iki seçenek sunuluyor. Destek programlarından birini seçerek oyun destekçesi olabileceğiniz gibi bilet satın alırken belirlenen meblağlardan birini seçerek de desteğinizi gösterebilirsiniz. 

Programa göz atmak ve söz konusu destek paketlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Türkiye’deki özel tiyatrolar için 21. yüzyılda dünya standartlarında çalışma zemini sağlamayı hedefleyen Tiyatro Kooperatifi'nin yönetim kurulu başkanlığını Iraz Yöntem, başkan yardımcılığını Yeşim Özsoy üstleniyor. Ersin Umut Güler, Mert Fırat ve Muharrem Uğurlu ise kooperatifin yönetim kurulu üyeleri. 

 

Tiyatro Kooperatifi
Tiyatro
Kültür Sanat
IBB
Kadıköy Belediyesi
Özel Tiyatrolar
empty-result-block

BENZER

Yükselişteki rap'çi Zen-G, ilk solo albümünü geçtiğimiz mart ayında yayınladı ve şarkılarının dijital mecralardaki dinlenme rakamları dudak ısırtıyor. Onu Sulukule’nin kentsel dönüşümüne bir başkaldırı olarak hayat bulan grubu Tahribad-ı İsyan’dan tanıyanlar içinse hâlâ aynı Zen-G. Şimdilerde İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yaşıyor ama Sulukule ve doğup büyüdüğü Suriçi’ndeki “kardeşleriyle” bağını koparmamış. Dönüşüm mağduru Sulukule’nin son haline göz atmak için Zen-G ile birlikte yola çıktık, ondan dönüşümün başladığı zamanları dinledik; değişim olgusuna genel bakışını, müziğini, başardıklarını ve İstanbul’la ilişkisini konuştuk.
Seyfi Dursunoğlu, sahne ismiyle “Huysuz Virjin” 17 Temmuz 2020 günü yaşama veda etti. On yıl önce ilk ve son Huysuz Virjin belgeselini çeken yönetmen Cengiz Özkarabekir, belgesele sığmayan ve bazıları Seyfi Dursunoğlu’nun “Bunları anlatmamalıyım ama senin insafına bırakıyorum, belki ileride yayımlarsın” notuyla kaydedilen bölümleri İST okuyucularıyla paylaşıyor.
İnsanın hayatının bir döneminde yaşadığı sokağın ismi hayatını, karakterini, ilerde yapacağı seçimleri etkiler mi bilmiyorum, ama ben komediye bayılan bir oyuncu olarak Kadıköy’deki Şakacı Sokak’ta hayatıma başlamışım.