Özel tiyatrolarla "Yaz Buluşmaları"

27 Temmuz 2021 - 11:21

Pandemi süresince tiyatroların içinde bulunduğu zor duruma dikkat çekmek için aktif olarak çalışan Tiyatro Kooperatifi, şimdi de Yaz Buluşmaları adı altında tiyatrolarla seyirciyi yeniden bir araya getirmek üzere kolları sıvadı. Bu sene ikinci yaşını kutlayan ve 64 özel tiyatronun dahil olduğu Tiyatro Kooperatifi'nin bu etkinliğinde kooperatif ortağı olan 39 tiyatro ekibinin çocuk ve yetişkin oyunları sahnelenecek. Fenerbahçe Parkı, Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro ve Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro gibi mekanları mesken tutacak olan Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları, 2 Ağustos-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları kapsamında sahneye koyulacak oyunları izleyerek pandemi boyunca ayakta kalmakta zorlanan özel tiyatrolara güç vermek ve dayanışmanın bir parçası olmak mümkün. Bu bağlamda bilet satın alma aşamasında seyirciye iki seçenek sunuluyor. Destek programlarından birini seçerek oyun destekçesi olabileceğiniz gibi bilet satın alırken belirlenen meblağlardan birini seçerek de desteğinizi gösterebilirsiniz. 

Programa göz atmak ve söz konusu destek paketlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Türkiye’deki özel tiyatrolar için 21. yüzyılda dünya standartlarında çalışma zemini sağlamayı hedefleyen Tiyatro Kooperatifi'nin yönetim kurulu başkanlığını Iraz Yöntem, başkan yardımcılığını Yeşim Özsoy üstleniyor. Ersin Umut Güler, Mert Fırat ve Muharrem Uğurlu ise kooperatifin yönetim kurulu üyeleri. 

 

Tiyatro Kooperatifi
Tiyatro
Kültür Sanat
IBB
Kadıköy Belediyesi
Özel Tiyatrolar
empty-result-block

BENZER

İnkılap Müzesi ve Kütüphanesi Cumhuriyet’in 10. yıl kutlamalarının son gününde Şehremini Muhittin Üstündağ tarafından Beyazıt Medresesi’nde açıldı. İlerleyen yıllarda gerek içeriğinin değişimi gerek mekânsal özellikleriyle basın tarafından hem ilgi odağı hem de eleştiri oklarının hedefi oldu... Osman Ocak, müze ve kütüphanenin kuruluşunu ve sonrasını İST için kaleme aldı.
Söylenene göre hiç piyano sahibinin yaşamadığı Balat’ta, 1974’ten bu yana piyano tamirciliği yapıyor Mustafa Bardakçı. Haliyle önceleri bölgedeki varlığı yadırganmış... Ama mekaniği ortalama yedi bin parçadan oluşan piyanoları saat tamircisi gibi sabırla, dikkatle, sevgiyle işleye işleye, neredeyse elli yıldır aynı köşede. Fazıl Say, Anjelika Akbar, İdil Biret, Kerem Görsev, Melih Kibar gibi dünyaca ünlü sanatçıların piyanoları ve tarihî mühim piyanolar hep onun elinde deva buluyor.
20. yüzyılın ilk yarısında düzenlenen olimpiyat oyunlarında ve diğer tüm önemli yarışlarda Türkiye adına pedala asılan bir Talât Tunçalp vardı. 1915’te İstanbul’da doğmuştu ama ilk yarışı sebebiyle spor tarihine “Ankaralı Talât” olarak geçti. Şampiyondu. Daha sonra da yönetici olarak spora katkı sunmaya devam etti. Büyük organizasyonlara imza attı. Ne yazık ki İstanbul’a bir bisiklet yarış pisti hayalini gerçekleştiremeden aramızdan ayrıldı. Vefatından bir yıl kadar önce, 101 yaşındayken, zihni halen berrak bu şampiyonla sohbet etme şerefine nail olan Aydan Çelik anlatıyor.