Özel tiyatrolarla "Yaz Buluşmaları"

27 Temmuz 2021 - 11:21

Pandemi süresince tiyatroların içinde bulunduğu zor duruma dikkat çekmek için aktif olarak çalışan Tiyatro Kooperatifi, şimdi de Yaz Buluşmaları adı altında tiyatrolarla seyirciyi yeniden bir araya getirmek üzere kolları sıvadı. Bu sene ikinci yaşını kutlayan ve 64 özel tiyatronun dahil olduğu Tiyatro Kooperatifi'nin bu etkinliğinde kooperatif ortağı olan 39 tiyatro ekibinin çocuk ve yetişkin oyunları sahnelenecek. Fenerbahçe Parkı, Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro ve Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro gibi mekanları mesken tutacak olan Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları, 2 Ağustos-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları kapsamında sahneye koyulacak oyunları izleyerek pandemi boyunca ayakta kalmakta zorlanan özel tiyatrolara güç vermek ve dayanışmanın bir parçası olmak mümkün. Bu bağlamda bilet satın alma aşamasında seyirciye iki seçenek sunuluyor. Destek programlarından birini seçerek oyun destekçesi olabileceğiniz gibi bilet satın alırken belirlenen meblağlardan birini seçerek de desteğinizi gösterebilirsiniz. 

Programa göz atmak ve söz konusu destek paketlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Türkiye’deki özel tiyatrolar için 21. yüzyılda dünya standartlarında çalışma zemini sağlamayı hedefleyen Tiyatro Kooperatifi'nin yönetim kurulu başkanlığını Iraz Yöntem, başkan yardımcılığını Yeşim Özsoy üstleniyor. Ersin Umut Güler, Mert Fırat ve Muharrem Uğurlu ise kooperatifin yönetim kurulu üyeleri. 

 

Tiyatro Kooperatifi
Tiyatro
Kültür Sanat
IBB
Kadıköy Belediyesi
Özel Tiyatrolar
empty-result-block

BENZER

Bu toprakları yurt edinmiş Levantenlerin öyküsünü merak edenler biraz da spor tarihimizin derin kuyularına inmeli. Lakin 19. yüzyıl Levanten mirasının en kıymetli hazinesi burada: İlk futbolistler, ilk hakemler, ilk stadyumun kurucuları... Cenova’dan İzmir’e ve oradan İstanbul’a uzanan La Fontaine Ailesi üyelerinden “Ceyms”in sıra dışı yaşam öyküsünde zafer de var sürgün de...
“Öldürmeyen şey güçlendirir.” Alman filozof Nietzsche’nin kendisi kadar ünlü aforizmasının doğruluğu onaylandı! Pandemi, deprem, orman yangınları, polis şiddeti, kadın cinayetleri, siyasi krizler... 2020’nin getirdiği felaketleri bizzat tecrübe ettiğimiz de oldu, sosyal medyadan takip ederek dertlendiğimiz de... Neticede film olarak seyrettirilse abartılı bulup yarısında kapatacağımız bir yıl yaşadık. Başımıza gelmeyen ne kaldı ki 2021’den korkalım? Yoksa sahiden korkalım mı? İçinde yaşadığımız toplumun, dünyanın ve insanlığın geleceğine dair yeni bakış açıları kazanabilmek için hayatın farklı alanlarında düşünen, üreten ve mücadele veren isimlere 2021 öngörülerini, endişe ve beklentilerini sorduk.
Dünyanın pek çok şehri için “edebiyatlı gezi rotaları” hazırlanıyor. Bu rotaların bazıları eserler aracılığıyla çiziliyor, bazıları ise edebiyatçıların yaşam ve üretim mekânlarını kapsıyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarına, Sevengül Sönmez aracılığıyla, İstanbul’da yaşamış, düşünmüş, üretmiş, bugüne yazınıyla seslenmiş edebiyatçı kadınları anarak katılıyoruz.