Beykoz Kundura'da "Bir Yaz Gecesi Festivali"

20 Haziran 2022 - 16:41

İstanbul'da yazın serinletici etkisi yüksek etkinliklerinden biri de Beykoz Kundura'da 29 Temmuz'da başlayacak olan Bir Yaz Gecesi Festivali. Konuklarını Boğaz kıyısında, açık havada ağırlamaya hazırlanan festival 14 Ağustos'a kadar hız kesmeden sürecek. 

Lafı hiç dolandırmadan Bir Yaz Gecesi Festivali'nin cazip programına göz atalım. Festival odağına dört Oscar ve dokuz Grammy ödüllü Amerikalı besteci ve müzik yapımcısı Henry Mancini'yi alıyor. 1994'te hayatını kaybeden Mancini'nin bestelediği, yönetmenliğini Blake Edwards’ın üstlendiği dört klasik film, restore edilmiş kopyalarıyla ilk kez seyirciyle buluşacak. Mancini & Edwards ortaklığının ürünü, ikonik Pembe Panter serisi temmuz ayının ağır topu. 

Festival ağustos ayında da devam edecek. Mancini’nin müziklerini yaptığı Breakfast at Tiffany’s (Tiffany’de Kahvaltı) ve The Party (Tatlı Budala) filmleri son hafta "Parti Zamanı" seçkisinde gösterilecek. 

Festival "sessiz film programı" ile de ilgiyi fazlasıyla hak ediyor şüphesiz. İzlandalı topluluk Múm, 1930 Almanya yapımı sessiz film klasiği People on Sunday (Pazar Günü İnsanları) için özel hazırladıkları müziklerle sahnede olacak. Türkiye’dense BaBa ZuLa ve Korhan Futacı sessiz filmlere canlı müzikleriyle eşlik edecekler. Festivalin kapanışında alternatif müzik sahnemizin heyecan verici isimlerinden Hedonutopia ve The Away Days sahnede olacaklar. 

Festivale dair tüm ayrıntılar ve festival programı için buraya tıklayabilirsiniz

İstanbul
Kültür Sanat
Konser
Sinema
Beykoz Kundura
Ajanda
empty-result-block

BENZER

Sosyal medyanın iletişimi her daim olumsuz etkilediği fikrini bir süreliğine kenara bırakın... Zira kent hayatında öldüğü varsayılan komşuluk ilişkisi yok olmadığı gibi, Facebook’ta yeniden tanımlanıyor. İstanbul’un yedi tepesinden semt ve mahallelilerin kurduğu sanal gruplar, komşular için vazgeçilmez bir iletişim mecrası artık.
En sevdiğimiz kadınlardan beşi, hem kendi kariyerleri hem de Türkiye müziği açısından hayli önem taşıyan albümlerinin yirminci yaşını kutluyor.
26 adet kısa ve uzun metrajlı belgesel, 1 - 6 Aralık tarihleri arasında siz neredeyseniz orada, elinizin altında olacak. Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, çevre, iklim, tarım, sürdürülebilirlik gibi konulara kafa yoranlar için zihin açıcı bir program sunuyor.