Beykoz Kundura'da "Bir Yaz Gecesi Festivali"

20 Haziran 2022 - 16:41

İstanbul'da yazın serinletici etkisi yüksek etkinliklerinden biri de Beykoz Kundura'da 29 Temmuz'da başlayacak olan Bir Yaz Gecesi Festivali. Konuklarını Boğaz kıyısında, açık havada ağırlamaya hazırlanan festival 14 Ağustos'a kadar hız kesmeden sürecek. 

Lafı hiç dolandırmadan Bir Yaz Gecesi Festivali'nin cazip programına göz atalım. Festival odağına dört Oscar ve dokuz Grammy ödüllü Amerikalı besteci ve müzik yapımcısı Henry Mancini'yi alıyor. 1994'te hayatını kaybeden Mancini'nin bestelediği, yönetmenliğini Blake Edwards’ın üstlendiği dört klasik film, restore edilmiş kopyalarıyla ilk kez seyirciyle buluşacak. Mancini & Edwards ortaklığının ürünü, ikonik Pembe Panter serisi temmuz ayının ağır topu. 

Festival ağustos ayında da devam edecek. Mancini’nin müziklerini yaptığı Breakfast at Tiffany’s (Tiffany’de Kahvaltı) ve The Party (Tatlı Budala) filmleri son hafta "Parti Zamanı" seçkisinde gösterilecek. 

Festival "sessiz film programı" ile de ilgiyi fazlasıyla hak ediyor şüphesiz. İzlandalı topluluk Múm, 1930 Almanya yapımı sessiz film klasiği People on Sunday (Pazar Günü İnsanları) için özel hazırladıkları müziklerle sahnede olacak. Türkiye’dense BaBa ZuLa ve Korhan Futacı sessiz filmlere canlı müzikleriyle eşlik edecekler. Festivalin kapanışında alternatif müzik sahnemizin heyecan verici isimlerinden Hedonutopia ve The Away Days sahnede olacaklar. 

Festivale dair tüm ayrıntılar ve festival programı için buraya tıklayabilirsiniz

İstanbul
Kültür Sanat
Konser
Sinema
Beykoz Kundura
Ajanda
empty-result-block

BENZER

İstanbul'un ve İstanbullunun yaşam kültürü dergisi İST, 2021'in ilk sayısıyla kentin tarihine ve bugününe ışık tutmaya devam ediyor.
Mekân aynı zamanda bir hafızayı ifade eder. Herhangi bir yapıya baktığınızda gördüğünüz şey sadece duvar ya da çimento değildir. Mekân aynı zamanda bir şehrin üslubudur. Osmanlı’dan gelen mirasla Cumhuriyet gazeteciliğinin tohumlarının atıldığı ve filizlendiği sürecin kesiştiği yerdir Babıali.
Çevrimiçi gerçekleşecek ve 5 Ekim'e kadar sürecek İstanbul Müzik Festivali'nin biletleri satışta.