Avrupa'dan genç yetenekler taze festivalde

06 Haziran 2022 - 17:23

2014’ten bu yana Avrupa Birliği Yaratıcı Avrupa Programı'nın bir parçası olarak farklı projelere imza atan EUNIC (Avrupa Birliği Ulusal Kültür Enstitüleri), İstanbul ve Ankara kümelerinin girişimi ve Kadıköy ile Çankaya Belediyeleri'nin katılımıyla Sound of Europe Festivali'ni hayata geçiriyor. Avrupa'dan seslerin ülkemizin yerel sanatçılarıyla buluşacağı festivalin Alan Kadıköy'de gerçekleştirilecek İstanbul ayağı için tarihler 10-11-12 Haziran. 

Sound of Europe Festivali, Avrupa'dan yenilikçi seslere yer açması ve etkinlik kapsamında lokal sanatçılarımıza da sahne şansı tanıyacak olması açısından önem taşıyor ve ilgiyi hak ediyor.

Festivalde cazdan elektroniğe farklı türlerde üretim gerçekleştiren isimleri izleyebileceğiz. 

Punk, reggae ve funk gibi türler arasında dolanan Macaristan çıkışlı Duckshell, dans etmek isteyen ve samimi bir eğlence ortamı arayanların gözdesi olacak. Festivalin İstanbul ayağında yakalayabileceğiniz dikkat çekici diğer isimler arasında tech-house'un taze temsilcilerinden Danimarka çıkışlı Yo Johnny; Almanya çıkışlı, bol ödüllü caz dörtlüsü Eva Klesse Quartett; İsveçli besteci ve müzisyen Lisa Stenberg; multi-estrümantalistlerden kurulu Fransız kolektif Collectif Medz Bazar ve klasik cazın sınırlarının ötesine geçen Avusturyalı dörtlü Purple is The Color yer alıyor.

Konser programına ve daha fazla ayrıntıya Alan Kadıköy websitesinden ve festivalin Instagram hesabından ulaşabilirsiniz.  

Müzik
Festival
Alan Kadıköy
Kadıköy
Kadıköy Belediyesi
İstanbul
empty-result-block

BENZER

5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü’nde köpüklü bir kahve içmeyi unutmayın! 2013’te UNESCO’nun kültürel miras kabul ettiği gelenekler arasına katılan Türk kahvesi, dünyada telvesiyle birlikte ikram edilen tek kahve.
İstanbul'un ve İstanbullunun yaşam kültürü dergisi İST, ikinci sayısıyla kentin bugününe ve tarihine ışık tutuyor.
İstanbul geleceğin kuluçka merkezidir her konuda. İstanbul geçmişten geleceğe en sağlam geçişin tasarlanacağı köprüdür. Hiçbir sayfa eksik kalmaz bu şehirde; herkes, dünyanın her köşesi kendinden bir parça bulur. Her İstanbullunun kendisini bulduğu bir dergiyle buluşuyor olacağız.