Adalar ve masallar

27 Temmuz 2021 - 10:19

Şehirden kaçış planlayanlar için sıra dışı bir etkinlik kapıda. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilecek olan "Az Gidip Uz Gidelim: Bir Masal Gezisi", pandemi sürecinde eve kapanan ve daha da yalnızlaşan kent insanına nefes alabilmesi için harika bir fırsat yaratıyor. 

Az Gidip Uz Gidelim: Bir Masal Gezisi etkinliği, adından da anlaşılabileceği üzere, katılımcılarını bir masal yolculuğuna çıkaracak. Ve bunu yine masalsı bir atmosferde, Burgazada'da gerçekleştirecek. Gezi boyunca belli bir rotada yapılacak doğa yürüyüşüne eşlik edecek masallar ise masal anlatıcıları Judith Liberman ve Öykü Tekşen'den dinlenecek. 

Masallar yetişkinler için olsa da etkinliğe çocuklarınızla katılmanız mümkün. Tek yapmanız gereken buradan kayıt formunu doldurmak. Geziye kayıt yapan ilk 50 kişinin katılabileceğini not düşelim. 

4, 5, 6 Ağustos tarihlerinde Burgazada'da gerçekleştirilecek gezinin başlangıç saati ise 18.00. 

Yıllardır Türkiye'de bulunan ve masal anlatıcılığı geleneğinin yaşatılması için çaba gösteren Judith Liberman'ı daha yakından tanımak isterseniz, kendisiyle İST için gerçekleştirdiğimiz söyleşiye hemen buradan göz atabilirsiniz

Judith Liberman
Masal
Masal Anlatıcılığı
Burgazada
İstanbul
Adalar
IBB
empty-result-block

BENZER

İstanbul'un ve İstanbullunun yaşam kültürü dergisi İST, 2021'in ilk sayısıyla kentin tarihine ve bugününe ışık tutmaya devam ediyor.
3 Kasım 1890 tarihinde hizmete giren Sirkeci Garı, İstanbul’da inşa edilen iki büyük gar yapısından biri ve kenti Avrupa’ya bağlayan Rumeli demiryollarının başlangıç noktasıydı. Batılı seyyahlardan yabancı devlet adamlarına, Balkan Savaşı sırasında cepheye yollanan Mehmetçiklerden çalışmak için Almanya’ya giden Türk işçilere, Hitler faşizminden kaçan Yahudi bilim adamlarından Türkiye’yi ziyaret eden dünyaca ünlü sanatçılara kadar sayısız kişinin yolu, doğu ile batıyı birleştiren Sirkeci Garı’ndan geçmişti.
Kaderin garip bir cilvesi! İşgalciler ve onları beş yıl sonra geldikleri gibi gönderecek olan kurtarıcı, aynı gün aynı saatlerde İstanbul’a geldi. İstanbul, ‘işgalcilerini’ ve ‘kurtarıcısını’ aynı gün aynı saatlerde karşıladı.