200'ü aşkın sanatçı İstanbul Caz Festivali'nde

20 Haziran 2022 - 16:04

İKSV'nin yaz şenlikleri başlıyor!

Her yıl programının açıklanmasını heyecanla beklediğimiz etkinliklerin başında geliyor İstanbul Caz Festivali. 2022'de 29.'su düzenlenecek olan festival, 25 Haziran - 7 Temmuz tarihleri arasında İstanbul'un içimizi açan açık hava mekanlarında müzikseverleri ağırlayacak. 13 gün sürecek festivalde 200'ü aşkın sanatçı yer alacak. 

Festivalin tam programına ve ayrıntılara şuradan ulaşabilirsiniz. 

29. İstanbul Caz Festivali'nde sahne alacak isimlerden birisi de, beş Grammy ödüllü Dianne Reeves. Müzik tarihinin en önemli vokallerinden biri olarak anılan Reeves, 5 Temmuz Salı akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda performans sergileyecek. Festivalin dinleyiciye bir de sürprizi var. Klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici de bu konserde Reeves'in sahnesine konuk olacak. İki sanatçı bundan dokuz yıl önce International Jazz Day/Uluslararası Caz Günü kapsamında Aya Sofya’da gerçekleşen konserde aynı sahneyi paylaşmıştı. 

5 Temmuz'da Dianne Reeves öncesi besteci, piyanist Ercüment Orkut üçlüsüyle sahneyi ısıtacak. 

 

İstanbul Caz Festivali
İstanbul
Kültür Sanat
Konser
Ajanda
İKSV
Dianne Reeves
Hüsnü Şenlendirici
empty-result-block

BENZER

İstanbul kenti, işçi eylemleri açısından tarihin her döneminde merkez olma özelliğini korudu. Kentin önemli bir ekonomik merkez olması ve sanayileşmenin bu havzada yoğunlaşması, işçi sayısının ağırlığı, bu özelliğine önemli katkıda bulundu. Siyasal, sosyal ve kültürel yaşamın canlılığı da işçi hareketinin yüz yıllık geleneğinde ciddi bir rol oynadı. Bu kentteki işçi örgütlenmesi ve eylemleri, Türkiye işçi hareketinin gelişim çizgisinin anlaşılması açısından önemli ipuçları verir.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın yeni yeteneklerin önünü açmak ve bünyesine taze kalemler katarak onları yetiştirmek amacıyla başlattığı “Yeni Yazarlar Projesi”ni İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Ergen’le konuştuk.
Dijital sanatın öncülerinden Amerikalı Jonathan Monaghan'ın geniş kapsamlı kişisel sergisi, yaz sonuna kadar ziyarete açık.