200'ü aşkın sanatçı İstanbul Caz Festivali'nde

20 Haziran 2022 - 16:04

İKSV'nin yaz şenlikleri başlıyor!

Her yıl programının açıklanmasını heyecanla beklediğimiz etkinliklerin başında geliyor İstanbul Caz Festivali. 2022'de 29.'su düzenlenecek olan festival, 25 Haziran - 7 Temmuz tarihleri arasında İstanbul'un içimizi açan açık hava mekanlarında müzikseverleri ağırlayacak. 13 gün sürecek festivalde 200'ü aşkın sanatçı yer alacak. 

Festivalin tam programına ve ayrıntılara şuradan ulaşabilirsiniz. 

29. İstanbul Caz Festivali'nde sahne alacak isimlerden birisi de, beş Grammy ödüllü Dianne Reeves. Müzik tarihinin en önemli vokallerinden biri olarak anılan Reeves, 5 Temmuz Salı akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda performans sergileyecek. Festivalin dinleyiciye bir de sürprizi var. Klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici de bu konserde Reeves'in sahnesine konuk olacak. İki sanatçı bundan dokuz yıl önce International Jazz Day/Uluslararası Caz Günü kapsamında Aya Sofya’da gerçekleşen konserde aynı sahneyi paylaşmıştı. 

5 Temmuz'da Dianne Reeves öncesi besteci, piyanist Ercüment Orkut üçlüsüyle sahneyi ısıtacak. 

 

İstanbul Caz Festivali
İstanbul
Kültür Sanat
Konser
Ajanda
İKSV
Dianne Reeves
Hüsnü Şenlendirici
empty-result-block

BENZER

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun '90'lı yıllardan bu yana topladığı sanat eserleri, şehrin yeni kültür sanat merkezi Galeri Beylikdüzü'nde ziyaretçilerle buluşuyor.
Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir. Bu sözün doğruluğuna çok inanırım. "Tesadüfen" diye anlatmaya başladığımız olayların, gerçekte tesadüf olmadığını, bizim için hazırlanmış ortamlar olduğunu ben yaşayarak pek çok kez tecrübe ettim. Bu anlatacağım masal da bu düşüncemi kuvvetli bir şekilde doğruluyor. Masal dediğime bakmayın, aslında masal tadında, 116 yıl öncesinden günümüze gelen gerçek bir hikâye bu...
Kalben, kendi müzik yolculuğunu, küçücük bir çocukken müzikle kurmaya başladığı ilişkiyi, yedi yaşında blok flütle Fikret Kızılok’tan “Bu Kalp Seni Unutur mu?”yu çaldığı günleri, yaşadığı sıkıntılarda nasıl müziğe sığındığını kaleme aldı.