15. Contemporary Istanbul için geri sayım başladı

28 Mayıs 2021 - 11:31

2020'de pandemi nedeniyle "Virtual Contemporary Istanbul" adıyla sanal formatta gerçekleşen Contemporary Istanbul, 2021'de fiziksel alanda sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 3-6 Haziran arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek fuara katılmak isteyenler biletlerini Biletix üzerinden zaman kaybetmeden edinmeli!

Bu yıl 15.'si düzenlenecek olan Contemporary Istanbul, kurumlar ve galerilerle birlikte hareket ederek çağdaş sanat üretimlerinin yurt içinde ve yurt dışında tanıtılması adına önemli bir rol oynuyor. Fuarın bu edisyonunda çağdaş sanat performansları, solo sergiler ve yanı sıra galeriler tarafından eserleri sergilenen tüm sanatçıların katılımı ile “Sanatçı Günü” gerçekleşecek. 

Yeni medya sanatından yenilikleri bir araya getiren ve fuarın bir parçası olarak sekiz yıldır var olan "Plug-in Istanbul" bölümü ise Esra Özkan küratörlüğünde "post-" teması üzerinden gerçekleşecek. 

Contemporary Istanbul, 1-2 Haziran'da VIP önizlemesi ile başlıyor. Ziyaretçiler içinse kapılar 3 Haziran itibariyle açılacak. 3-6 Haziran ziyaret seansları şu şekilde:

1. Seans 11:00-13:00
2. Seans 13:00-15:00
3. Seans 15:00-17:00
4. Seans 17:00-19:00

Fuar alanına girişler pandemi önlemleri doğrultusunda gerçekleşecek, ziyaretçilere HES kodu kontrolü ve ateş ölçümü yapılacak.  

Contemporary İstanbul
ci2021
İstanbul
Sanat
Sergi
empty-result-block

BENZER

İki denizi ve bir boğazı olan şehrimizde halkın denizle kaynaşması, 1920’li yıllarda İstanbul’a sığınan Beyaz Ruslar sayesinde başlıyor. Plajlar, 1930’larla birlikte, vapur işletmesi Şirket-i Hayriye’nin Boğaz’ı hareketlendirerek vapur seferlerini arttırmaya yönelik çalışmalarının da yardımıyla yavaş yavaş şehrin yaşam kültürü defterine adını yazdırıyor.
Yokluktan var edilen, geliştirilen ve bu sayede binlerce veremli hastanın şifa bulduğu Heybeliada Sanatoryumu hastalığın yeniden zirve yaptığı bir dönemin üstüne 2005 yılında aniden kapatıldı; sahipsizleştirildi, unutturuldu. Koca arazi geçtiğimiz aylarda Diyanet Vakfı’na devredildi.
Dünyadaki tüm plak tutkunları bir yurt dışı seyahatinde otel odası yerine önce plak dükkânlarına sığınır. Çünkü bir plak dükkânı, bildikleri en güvenli limandır.