15. Contemporary Istanbul için geri sayım başladı

28 Mayıs 2021 - 11:31

2020'de pandemi nedeniyle "Virtual Contemporary Istanbul" adıyla sanal formatta gerçekleşen Contemporary Istanbul, 2021'de fiziksel alanda sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 3-6 Haziran arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek fuara katılmak isteyenler biletlerini Biletix üzerinden zaman kaybetmeden edinmeli!

Bu yıl 15.'si düzenlenecek olan Contemporary Istanbul, kurumlar ve galerilerle birlikte hareket ederek çağdaş sanat üretimlerinin yurt içinde ve yurt dışında tanıtılması adına önemli bir rol oynuyor. Fuarın bu edisyonunda çağdaş sanat performansları, solo sergiler ve yanı sıra galeriler tarafından eserleri sergilenen tüm sanatçıların katılımı ile “Sanatçı Günü” gerçekleşecek. 

Yeni medya sanatından yenilikleri bir araya getiren ve fuarın bir parçası olarak sekiz yıldır var olan "Plug-in Istanbul" bölümü ise Esra Özkan küratörlüğünde "post-" teması üzerinden gerçekleşecek. 

Contemporary Istanbul, 1-2 Haziran'da VIP önizlemesi ile başlıyor. Ziyaretçiler içinse kapılar 3 Haziran itibariyle açılacak. 3-6 Haziran ziyaret seansları şu şekilde:

1. Seans 11:00-13:00
2. Seans 13:00-15:00
3. Seans 15:00-17:00
4. Seans 17:00-19:00

Fuar alanına girişler pandemi önlemleri doğrultusunda gerçekleşecek, ziyaretçilere HES kodu kontrolü ve ateş ölçümü yapılacak.  

Contemporary İstanbul
ci2021
İstanbul
Sanat
Sergi
empty-result-block

BENZER

Sara La Fountain, televizyonda İstanbul’un lezzetlerini keşfe çıktığı yemek programlarıyla radarımıza girdi. "En meşgul İstanbullular bile iyi yemek yemekte kararlı, sokak yemekleriniz de o yüzden bu kadar lezzetli" diyen gezgin aşçı, gül reçelini ilk kez tattığında ağlamıştı.
Arnavutköy, Başakşehir, Küçükçekmece ve Avcılar’dan geçerek Çatalca Yarımadası’nı ikiye, İstanbul’u üçe bölecek Kanal İstanbul projesinin 45 kilometrelik rotasını takip ettik, her yönüyle bir Kanal İstanbul dosyası hazırladık. Proje hakkında bilmek istediğiniz her şey, uzmanlar ve halktan görüşlerle bu dosyada.
Yıkılan eski Galata Yolcu salonu, Amerikalı bir uyuşturucu kaçakçısı tarafından kana bulandığında takvimler 28 Aralık 1968’i gösteriyordu. Yolcu salonunun üçüncü katındaki İstanbul Emniyeti Mali Şube Müdürlüğü’ne getirildiği sırada ateş etmeye başlayan “Camgöz” Gary Bouldin, üç buçuk saat boyunca yüzlerce polise direndi ve dört kişiyi öldürüp altı kişiyi yaraladı.