15. Contemporary Istanbul için geri sayım başladı

28 Mayıs 2021 - 11:31

2020'de pandemi nedeniyle "Virtual Contemporary Istanbul" adıyla sanal formatta gerçekleşen Contemporary Istanbul, 2021'de fiziksel alanda sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 3-6 Haziran arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek fuara katılmak isteyenler biletlerini Biletix üzerinden zaman kaybetmeden edinmeli!

Bu yıl 15.'si düzenlenecek olan Contemporary Istanbul, kurumlar ve galerilerle birlikte hareket ederek çağdaş sanat üretimlerinin yurt içinde ve yurt dışında tanıtılması adına önemli bir rol oynuyor. Fuarın bu edisyonunda çağdaş sanat performansları, solo sergiler ve yanı sıra galeriler tarafından eserleri sergilenen tüm sanatçıların katılımı ile “Sanatçı Günü” gerçekleşecek. 

Yeni medya sanatından yenilikleri bir araya getiren ve fuarın bir parçası olarak sekiz yıldır var olan "Plug-in Istanbul" bölümü ise Esra Özkan küratörlüğünde "post-" teması üzerinden gerçekleşecek. 

Contemporary Istanbul, 1-2 Haziran'da VIP önizlemesi ile başlıyor. Ziyaretçiler içinse kapılar 3 Haziran itibariyle açılacak. 3-6 Haziran ziyaret seansları şu şekilde:

1. Seans 11:00-13:00
2. Seans 13:00-15:00
3. Seans 15:00-17:00
4. Seans 17:00-19:00

Fuar alanına girişler pandemi önlemleri doğrultusunda gerçekleşecek, ziyaretçilere HES kodu kontrolü ve ateş ölçümü yapılacak.  

Contemporary İstanbul
ci2021
İstanbul
Sanat
Sergi
empty-result-block

BENZER

Karantina günlerinin yalnızlığında Kalben, korkularıyla yüzleşmesini, kendisiyle hesaplaşmasını ve fiziki olarak hapis hayatı yaşamasına rağmen zihinsel olarak özgürlüğü yakalayışını içtenlikle kaleme döktü: "Ben zaten senelerdir dört milyar kadınla birlikte karantinadaydım."
Beyoğlu bir semtten çok, en güç koşullarda bile ayakta kalmayı beceren devasa bir canlıya benziyor. Gıdasını yaşamdan alan, sokakları, caddesi, meydanı, anıt binaları ve birbirinden ilginç insanlarıyla devasa bir canlı. Bu kadim varlığı korumak istiyorsak, tek kültürlülük cehenneminden kurtarmamız lazım.
Artık Kuşadası’nda ikamet eden ve kurtardığı hayvanların yaşadığı bir çiftliği olan Hayko Cepkin, gözlerini (kendi deyişiyle tek gözünü) açtığı ve otuz üç yıl yaşadığı İstanbul’un en bitişik nizam semtlerinden Kurtuluş’u kaleme aldı. Orta halli ve kalabalık ailenin haylazı Hayko, mahalleler arası turnuvaları, kırılan camları, yamulan kaputları, gol oldu olmadı kavgalarını, saklambacı, kukayı, inşaatın ikinci katından kuma atlamaları ve akşam sohbetlerini unutamıyor.