15. Contemporary Istanbul için geri sayım başladı

28 Mayıs 2021 - 11:31

2020'de pandemi nedeniyle "Virtual Contemporary Istanbul" adıyla sanal formatta gerçekleşen Contemporary Istanbul, 2021'de fiziksel alanda sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 3-6 Haziran arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek fuara katılmak isteyenler biletlerini Biletix üzerinden zaman kaybetmeden edinmeli!

Bu yıl 15.'si düzenlenecek olan Contemporary Istanbul, kurumlar ve galerilerle birlikte hareket ederek çağdaş sanat üretimlerinin yurt içinde ve yurt dışında tanıtılması adına önemli bir rol oynuyor. Fuarın bu edisyonunda çağdaş sanat performansları, solo sergiler ve yanı sıra galeriler tarafından eserleri sergilenen tüm sanatçıların katılımı ile “Sanatçı Günü” gerçekleşecek. 

Yeni medya sanatından yenilikleri bir araya getiren ve fuarın bir parçası olarak sekiz yıldır var olan "Plug-in Istanbul" bölümü ise Esra Özkan küratörlüğünde "post-" teması üzerinden gerçekleşecek. 

Contemporary Istanbul, 1-2 Haziran'da VIP önizlemesi ile başlıyor. Ziyaretçiler içinse kapılar 3 Haziran itibariyle açılacak. 3-6 Haziran ziyaret seansları şu şekilde:

1. Seans 11:00-13:00
2. Seans 13:00-15:00
3. Seans 15:00-17:00
4. Seans 17:00-19:00

Fuar alanına girişler pandemi önlemleri doğrultusunda gerçekleşecek, ziyaretçilere HES kodu kontrolü ve ateş ölçümü yapılacak.  

Contemporary İstanbul
ci2021
İstanbul
Sanat
Sergi
empty-result-block

BENZER

1929-1933 yılları arasında, mart, nisan ve mayıs aylarında şehir gündemine düşmüş olaylar, o olaylara dair anları donduran simge fotoğraflar ve ilgili gazete haberleri...
Yirmi yıldır evden çalışıyorum, işim için bir bilgisayar ve internet bağlantısı yeterli. Ama sektör ilk zamanlarında bana iş vermeye yanaşmadı. Çünkü engelliydim ve evden çalışmam gerekiyordu. Bu durum o zamanlar kabul edilemez bir şeydi!
Yetmişli yılların ortaları. Marmara’nın kuzeydoğusunda, denizin ortasında bir tekne. Teknede bir adam ve bir ıstakoz. Adamın sudan çıkarırken akşam yemeği hayallerini süsleyen ıstakoz, şimdi kalkmış adama tehditler savuruyor... Bu "aile" hikâyesinin devamını Kaan Sezyum’dan dinleyelim.